تاریخ 1396/09/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
خبرنگارروزنامه پيام استان سمنان در دامغان گزارش مي‌دهد:
محروميت‌زدايي از 12 روستاي دامغان با تلاش شبانه‌روزي دانشجويان بسيجي

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

تابستان امسال که گذشت بازار برگزاري اردوهاي جهادي دانشجويان بسيجي دانشگاه‌هاي دامغان گرم گرم بود و دانشجويان تحصيل کرده رفتند، تا با شرکت خودجوش خود در اين اردوها آتش به اختياري را به اجرا بگذارند و لبخند رضايت را بر لبان مردمان کوير‌نشين و محروم از امکانات بنشانند. مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي دامغان به بهانه تهيه اين گزارش گفت: سه هزار و 800 نفر روز دانشجويان سازمان يافته به مناطق محروم و کمتر برخوردار در شهرستان دامغان اعزام شدند. مصطفي شيرپور افزود: اردوهاي جهادي بر اساس فرامين ارزشمند و گوهر بار رهبر انقلاب آغاز و فوايد و برکات بسياري را نيز اين اردوها به همراه داشته است.

وي تصريح کرد: تاکيد رهبر انقلاب بر اردوهاي جهادي در حالي است که اين اردوها مجموعه‌اي از فعاليت‌هاي خود جوش و سازمان يافته اي است که توسط دانشجويان، طالب و ساير جوانان داوطلب در مناطق محروم و کمتر برخوردار با توجه به تخصص و توانايي‌هاي آنان در قالب فعاليت‌هاي عمراني، خدمات پزشکي، درماني، بهداشتي، کشاورزي و دامپروري، آموزشي و تحصيلي را در کنار فعاليت‌ها‌ي فرهنگي ارائه مي‌دهند. وي مي‌گويد: هدف کلي و يا بخش اعظم از برپايي اردوهاي جهادي برپايه سازندگي نهادينه شده است که اين سازندگي از خودسازي دروني و فردي افراد آغاز و به سازندگي همه‌جانبه در مناطق محروم منتج مي‌شود. شير‌پور اظهار داشت: بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي دامغان از دانشجويان داوطلب برادر و خواهر از اغلب رشته‌ها و سطوح و مقاطع تحصيلي اقدام به پذيرش و سازماندهي آنان در قالب 15 گروه جهادي برادر و خواهر به تعداد سه هزار و 800 نفر روز نمود که طي شناسايي مناطق محروم و کمتر برخوردار شهرستان دامغان توسط مسئولين گروه‌ها‌ي جهادي با توجه به ظرفيت و تخصص گروه‌ها به مناطق هدف اعزام گرديدند. وي با بيان اينکه اين گروه‌ها از 20 تيرفعاليت‌هاي خود را آغاز و تا پايان شهريور اين طرح ادامه دارد، افزود: اعم عرصه‌ها و فعاليت‌هاي اين گروه‌ها عمراني، بهداشتي، درماني، پزشکي، فرهنگي، اقتصاد مقاومتي، آموزشي و تحصيلي، سبک زندگي اسلامي، کشاورزي و دامپروري است که اين گونه فعاليت‌ها توسط دانشجويان متخصص در مقاطع سني کوکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان از اهالي مناطق مورد هدف اجراي طرح انجام مي‌گيرد.

وي خاطرنشان کرد: برخي از اساتيد و کارشناسان دانشگاهي و اجرايي داوطلب به خدمت‌رساني همراه با اين گروه‌ها به مناطق هدف جهادي اعزام مي‌شوند و روستاها و مناطق محروم و کمتر برخوردار که گروه‌ها اعزام مي‌شوند از توابع بخش‌هاي مرکزي، قهاب رستاق و قهاب صرصر است که طي نيازمندي‌ها و مشکلات اين مناطق گروه‌ها اعزام مي‌شوند.

مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي دامغان مي‌گويد: روستاهاي حسن‌آباد، کوه زر، شيمي، توچاهي، کلو، شيمي، سينگ در جنوب دامغان و روستاهاي تويه دروار، صيد آباد و قوشه در شمال و جنوب غربي و شهر ديباج در شمال دامغان از جمله مناطقي بوده که اردوهاي جهادي در آن مستقر و به اجام فعاليت و ارائه خدمات پرداختند.

وي با بيان اينکه بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي دامغان در بحث محروميت‌زدايي از روستاها در سطح استان سمنان از رتبه اول برخوردار است، افزود: اين کسب رتبه نسبت به تعداد گروه‌هاي جهادي و انجام فعاليت‌هاي عمراني، فرهنگي، آموزشي و تحصيلي، بهداشتي، پزشکي و درماني است که به مردم و مناطق مورد هدف ارائه شده است، را در بر مي‌گيرد. وي از بسيج سازندگي سپاه استان سمنان، بسيج سازندگي ناحيه دانشجويي استان، فرمانداري، بخشداري اميرآباد، دانشگاه‌هاي شهرستان، شبکه بهداشت و درمان، جهاد کشاورزي،ف کميته امداد امام خميني(ره)، آماد و پشتيباني سپاه ناحيه، بسيج جامعه پزشکي، حوزه مقاومت بسيج صاحب زمان(عج)، بسيج‌الهادي و گردان قمر بني‌هاشم(ع) به جهت همکاري و همراهي تشکر کرد و گفت: در شهرستان دامغان 8 دانشگاه دولتي و غير‌دولتي وجود دارد که در اين تعداد دانشگاه 2 حوزه بسيج دانشجويي و 20 پايگاه مقاومت بسيج دانشجويي فعاليت دارند که چهار هزار نفر از دانشجويان بسيجي عضو اين تعداد حوزه و پايگاه هستند که از اين تعداد يک هزار نفر دانشجو بسيجي از بسيجيان فعال هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان