تاریخ 1396/09/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در ديدار با رييس مجلس اعلاي اسلامي عراق مطرح شد
هشدار شمخاني نسبت به انحلال حشدالشعبي

شمخاني هم‌صدايي رييس‌جمهور يک کشور غربي با رژيم صهيونيستي و تاکيد بر انحلال حشد الشعبي را نشان‌دهنده تدارک توطئه‌اي جديد براي بازگشت ناامني و تروريسم به منطقه دانست.به گزارش ايسنا، شيخ همام حمودي رييس مجلس اعلاي اسلامي عراق و نايب رييس پارلمان اين کشور بعداز ظهر روز دوشنبه با دريابان علي شمخاني نماينده مقام معظم رهبري و دبير شوراي عالي امنيت ملي ديدار و در خصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه گفت‌وگو کرد.

شمخاني با اشاره به پايان حکومت خودخوانده داعش، پاک‌سازي عراق از لوث گروه‌هاي تروريستي ـ تکفيري را به ملت، دولت و ارتش عراق تبريک گفت و تاکيد کرد: نبرد با داعش در عرصه امنيتي، فرهنگي و اعتقادي همچنان ادامه دارد و براي نابودي ريشه‌هاي تفکر داعش‌ساز که مورد حمايت برخي کشورهاي منطقه است بايد مقابله مستمر و همه جانبه همچنان ادامه يابد.

نماينده مقام معظم رهبري در شوراي عالي امنيت ملي اضافه کرد: صبر و ايستادگي مردم عراق و دلاوري‌هاي ارتش، نيروهاي امنيتي و مردمي به ويژه حشدالشعبي موجب شد تا با وجود ناخشنودي برخي کشورها، بزرگ‌ترين تهديد منطقه نابود شود. آنها انسجام و پيوند داخلي را هدف قرار دهند.

وي اظهار کرد: هوشمندي مسوولان عراق و به ويژه نمايندگان پارلمان اين کشور اجازه به ثمر نشستن توطئه بيگانگان براي لطمه زدن به انسجام و امنيت داخلي اين کشور را نمي‌دهد و به طور قطع با اين فتنه‌ها مقابله خواهد شد.

وي افزود: بخش مهمي از بحران‌هاي منطقه با هدايت و طراحي آمريکا و رژيم صهيونيستي و با هدف حفظ امنيت حاکمان کودک‌کش تل‌آويو و فروش بيش‌تر تسليحات نظامي شکل مي‌گيرد اما مردم عراق ثابت کردند امنيت خريدني نيست و به جاي اعتماد به قدرت‌هاي خارجي با اتکاء به خود و بسيج مردمي شکل گرفته بر اساس فتواي مرجعيت مي‌توانند بر بزرگ‌ترين تهديدات امنيتي فائق شده و به پيروزي دست يابند.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، وحدت سرزميني و يکپارچگي ملي در عراق را ضامن ثبات، امنيت و حفظ منافع همه اقوام و طوايف عراق دانست و تصريح کرد: همکاري نزديک ميان کشورهاي قرباني تروريسم در منطقه به منظور مقابله نظامي، امنيتي و فرهنگي با تروريسم ضرورتي اجتناب‌ناپذير و عاملي بازدارنده در مسير شکل‌گيري مجدد تروريسم خواهد بود.

دبير شوراي عالي امنيت ملي با تجليل از نقش پارلمان و نمايندگان منتخب ملت عراق در مقابله با حرکت‌هاي تجزيه‌طلبانه و مخل وحدت سرزميني گفت: با همکاري پارلمان‌ها و مجالس کشورهاي اسلامي مي‌توان صداي مظلوميت مردم يمن و بحرين را به گوش جهانيان رساند و سازمان‌هاي بين‌المللي را براي متوقف کردن خشونت‌ها و دخالت‌هاي خارجي وادار به اقدام واقعي و اثرگذار کرد.

شيخ همام حمودي رئيس مجلس اعلاي اسلامي عراق نيز در اين ديدار با تقدير از نقش ارزشمند جمهوري اسلامي ايران در مبارزه با گروه‌هاي تروريستي در عراق و منطقه تاکيد کرد: ما با وجود مشکلات اقتصادي و امنيتي پيروزي‌هاي زيادي به دست آورديم و اين روند را با کمک متحدان واقعي خود ادامه خواهيم داد.

شيخ همام حمودي با رد دخالت‌هاي مقامات غربي در امور داخلي عراق خاطر نشان کرد: اگر نيروهاي فداکار مقاومت مردمي در عراق نبود، تروريست‌هاي داعش اکنون در قلب پاريس خيمه زده بودند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان