تاریخ 1396/09/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
بدمينتون‌باز جوان ايران به اردوي استعداديابي آسيايي دعوت شدند

سرويس ورزشي:

سرمربي تيم ملي جوانان بدمينتون جمهوري اسلامي گفت: امير جباري و نيما رستمي‌پور، 2 بدمينتون‌باز رده جوانان ايران به اردوي استعداديابي آسيا در مالزي دعوت شدند.

مرتضي ولي‌دروي روز سه‌شنبه در گفت‌و‌گو‌يي افزود: اين 2 بازيکن جوان ايراني تا کمتر از 10 روز آينده به اردوي استعداديابي و نخبگان رشته بدمينتون در کشور مالزي اعزام مي‌شوند، تا براي اعزام به مسابقات درجه سه بين‌المللي در نپال اعزام شوند.

وي با اشاره به برگزاري مسابقات بين‌المللي بدمينتون جوانان پسر و دختر يکم تا سوم آذر 96 براي اولين بار در ايران اسلامي در سمنان، خاطرنشان کرد: تيم جوانان ايران با 16 بدمينتون‌باز پسر و 16 بدمينتون‌باز دختر در اين مسابقات حضور دارد.

وي با اشاره به مراحل آماده‌سازي تيم ملي جوانان بدمينتون ايران در سه مرحله اردو، گفت: با توجه به قرارگرفتن مسابقات بين‌المللي بدمينتون جوانان به ميزباني ايران در تقويم فدراسيون جهاني از ابتداي سال ميلادي، دو مرحله اردوي آماده‌سازي و انتخابي براي تيم ملي جوانان در تهران برگزار شد و مرحله سوم اردو نيز در شهرستان سمنان به منظور آمادگي هر چه بيشتر براي حضور در مسابقات بين‌المللي بدمينتون جوانان در سمنان برنامه‌ريزي شد.

سرمربي تيم ملي جوانان بدمينتون جمهوري اسلامي ادامه داد: ميزباني ايران در اين مسابقات بين‌المللي، بهترين فرصت براي جوانان بدمينتون کشور است تا رده جهاني خود را تثبيت کنند و يا در رده‌بندي جهاني به جايگاه بالاتري برسند.

وي، ميزباني ايران را براي مسابقات بين‌المللي بدمينتون جوانان در رده سني زير19 سال در تاريخ اين رشته ورزشي کشور بي‌سابقه دانست و گفت: بسياري از بدمينتون‌بازان جوان ايران در اين مسابقات براي بار اول در تيم ملي عضويت دارند و يا براي بار اول در يک مسابقات بين‌المللي حضور دارند.

ولي‌دروي، به حضور بدمينتون‌بازاني از پاکستان، آذربايجان و ديگر کشورها در مسابقات بين‌المللي بدمينتون جوانان در سمنان اشاره کرد و يادآور شد: بازيکنان پاکستان در رقابت‌هاي جنوب شرق آسيا و بازيکنان آذربايجان در بازي‌هاي اروپايي حضور دارند، يعني از جايگاه رده‌بندي جهاني و سطح بازي بالايي برخوردارند و با توجه به ميزباني ايران، اين مسابقات فرصت مناسبي براي بدمينتون‌بازان جوان ايران براي سنجش و ارتقاي سطح بازي است.

سرمربي تيم ملي جوانان بدمينتون جمهوري اسلامي، ميزباني و آمادگي سمنان در مسابقات بين‌المللي بدمينتون جوانان را بسيار مطلوب دانست و گفت: استان سمنان يکي از قطب‌هاي استعداديابي اين رشته ورزشي است و اميدواريم با اين ميزباني مناسب، برگزاري مسابقات بين‌المللي بدمينتون جوانان به نام سمنان ثبت شود.

مسابقات بدمينتون جوانان دختر و پسر با رده‌بندي سه بين‌المللي يکم تا سوم آذر96 در تالار بدمينتون ورزشگاه تختي سمنان، براي اولين بار در ايران در سمنان برگزار مي‌شود و از 6 تيم خارجي برنامه‌‌ريزي‌ شده براي حضور در اين مسابقات، تيم‌هاي سريلانکا، آذربايجان، پاکستان و افغانستان وارد سمنان و در هتل مستقر شده‌اند و در مجموع، تاکنون حضور 12 بدمينتون‌باز از 18 بازيکن خارجي در اين مسابقات قطعي است، تيم‌هاي فرانسه و قزاقستان مساله دريافت رواديد دارند که در حال رفع اين مشکل براي حضور در رقابت‌هاي بين‌المللي بدمينتون جوانان در سمنان هستند.

استان سمنان در رده ملي و در رده‌هاي‌سني مختلف، هفت بدمنيتون باز دختر و 2 بدمينتون باز پسر و 2 پايگاه از هشت پايگاه استعداديابي بدمينتون کشور را دارد، در مسابقات بين‌المللي بدمينتون جوانان علاوه بر تيم‌هاي خارجي، يک تيم از استان سمنان در کنار تيم منتخب جمهوري اسلامي حضور دارد که شامل 6 بدمينتون‌باز متين مقيمي، ارسلان اميدي و امين عابدي در بخش پسران و پريا نبوي، طراوت علي‌نژاد و سحر رجبري در بخش دختران است.

37 هزار و 400 ورزشکار سازمان يافته در استان سمنان وجود دارد و در دولت تدبير اميد 24 طرح ورزشي از جمله ورزشگاه 15 هزار نفري سمنان به بهره‌برداري رسيد، سال 95 تعداد 84 مسابقه و اردوي تيم ملي در رشته‌هاي مختلف در استان سمنان برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان