تاریخ 1396/09/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرمانده سپاه استان سمنان:
"سپاه" پيگير استقرار کانکس‌هاي اسکان موقت در مناطق زلزله‌زده است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرمانده سپاه استان سمنان با بيان اينکه سپاه پيگير استقرار کانکس‌هاي اسکان موقت مردم است، گفت: 50 جهادگر از استان سمنان در منطقه زلزله‌زده مستقر هستند.

سردار محمدتقي شاه‌چراغي در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: خدمت‌رساني به 7 روستا در منطقه پشت تنگ سر پل ذهاب به سپاه استان سمنان واگذارشده است.

وي با بيان اينکه خدمت‌رساني به روستاها در کل به سپاه استان‌ها واگذارده است، افزود: بخش اول اين خدمات در حوزه تأمين معيشت و تأمين وسايل گرمايشي و نايلون است و اين خدمات تا زماني که اسکان موقت براي اين مردم راه‌اندازي شود، ادامه دارد.

فرمانده سپاه استان سمنان درباره اسکان موقت بيان کرد: توافقي شده بين سپاه و دولت که اسکان موقت به‌وسيله کانکس از سوي قرارگاه خاتم‌الانبياء در منطقه مستقر شود و اين قرارگاه مؤسسات خود را با چيزي بالغ‌بر 1000 دستگاه مهندسي وارد منطقه کرده است.

وي تصريح کرد: مسئولان قرارگاه خاتم‌الانبياء مشغول آواربرداري، باز کردن معابر و تسطيح مناطقي که امکان استقرار کانکس باشد در حال انجام است.

شاه‌چراغي با اشاره به اينکه مسئوليت شناسايي اين زمين‌ها و هماهنگي با دهياران و شوراي روستاها بر عهده سپاه‌هاي استاني است خاطرنشان کرد: ارائه خدمات پزشکي و بهداشتي از ديگر اقدامات سپاه استان سمنان است و در برخي مناطق و روستاهاي دورافتاده که امکان تردد به آن مناطق کمتر است، پزشکاني اعزام‌شده که در همان منطقه علاوه بر ويزيت بيماران دارو نيز تحويل داده مي‌شود.

وي اضافه کرد: در بخش اول خدمات‌رساني سامان‌دهي و آمارگيري براي راه‌اندازي اسکان‌هاي موقت است و در بخش دوم خدمات سپاه استقرار اسکان‌هاي موقت است که با توجه به محدوده‌اي که ارائه خدمات بر عهده سپاه استان سمنان است، بالغ‌بر 300 خانوار در اين هفت روستا سکونت دارند و پيگيري براي اسکان موقت آن‌ها نيز در دستور کار است.

فرمانده سپاه استان سمنان با بيان اينکه براي اسکان دائم سياست دولت بر اين است که وام‌هاي بلاعوض در اختيار مردم قرار داده شود و مسئوليت ساخت‌وساز منازل بر عهده خود مردم باشد، اذعان کرد: اما اين وام‌ها براي ساخت يک‌خانه کامل کفايت نمي‌کند و سپاه استان سمنان در نظر دارد کمک‌هاي مردمي را به‌سوي تأمين اسکان دائم زلزله‌زدگان سوق دهد.

وي ابراز داشت: جذب کمک‌هاي نقدي و غير‌نقدي ازجمله مواد و مصالح ساختمان‌سازي در دستور کار قرار دارد. شاه‌چراغي همچنين با تأکيد بر لزوم بهره‌گيري از ظرفيت خيران مسکن‌ساز، مدرسه‌ساز و مسجد‌ساز براي کمک‌رساني به اين منطقه انجام شود، يادآور شد: دو گروه جهادي در قالب 50 جهادگر از استان سمنان در اين منطقه مستقر شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان