تاریخ 1390/12/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استقبال از مسافران در شاهرود با 10 پايگاه راهنماي مسافر

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
دبير ستاد تسهيلات نوروزي شهرستان شاهرود گفت:10 پايگاه راهنماي مسافر در شهرستان هاي شاهرود و ميامي و نيز برخي اماکن تاريخي و گردشگري براي راهنمايي مسافران و گردشگران در ايام نوروز داير مي شود.
به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، حميدرضا حسني در دومين جلسه ستاد تسهيلات نوروزي شهرستان شاهرود، با اشاره به اين که شهرستان شاهرود يکي از ممتازترين   قطب هاي گردشگري کشور است، اظهار داشت: با توجه به عبور سالانه 14 ميليون زوار امام رضا (ع) از جاده هاي استان، ماندگاري مسافران به صورت دائم يا موقت در اين شهرستان بسيار بالاست.
وي گفت: براي فراهم کردن زمينه اسکان بيشتر مسافران در شاهرود، امسال علاوه بر آماده سازي مراکز اقامتي دائم با ظرفيت 500 تخت، در نظر است از مدارس و زائرسراها نيز استفاده شود.
رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان شاهرود با بيان اين که يکي از عوامل مهم در جذب مسافر، وجود امنيت و آسايش است، از دستگاه هاي اجرايي عضو کميته هاي ستاد تسهيلات سفر خواست تا با همکاري و تعامل نسبت به ارائه خدمات مطلوب اقدام کنند.
حسني با تاکيد بر اجراي برنامه هاي شاد و مفرح در ايام نوروز، با هدف افزايش شادي و نشاط مردم و مسافران نوروزي، گفت: برپايي سه نمايشگاه عرضه صنايع دستي و سوغات از جمله برنامه هاي ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي در شاهرود است.
رئيس ستاد تسهيلات نوروزي شهرستان شاهرود نيز در اين جلسه بر اتخاذ تدابير لازم براي هدايت مسافران به داخل شهر و اهميت اين موضوع از لحاظ اقتصادي و همچنين کاهش خطرات جاده اي تاکيد کرد.
 مهدي بندرآبادي نظارت بر اصناف در زمينه رعايت نرخ مصوب، مبارزه با گرانفروشي، نظارت در حوزه بهداشت و درمان، سوخت رساني مناسب در ايام تعطيل، ارائه خدمات بانکي مناسب از طريق بانک ها و خودپردازهاي موجود در سطح شهر را خواستار شد.
فرماندار شاهرود اسکان مناسب گردشگران، ايمني وسايل گرمايشي در محل هاي اسکان مسافرين، امداد و نجات بين جاده اي، بازرسي و نظارت دقيق بر عملکرد دستگاه هاي اجرايي مواردي را نيز مورد توجه قرار داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان