تاریخ 1396/08/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان:
550 گفتمان ديني در مدارس استان سمنان برگزار شد

شاهرود– خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان گفت: از ابتداي سال تحصيلي جديد 550 گفتمان ديني با موضوعات مختلف مانند آسيب‌هاي اجتماعي در 110 مدرسه استان برگزار شده است.

حجت‌الاسلام علي شکري در نشستي که به منظور انتخاب اعضاي مجمع اساتيد گفتمان‌هاي ديني در مدرسه صدراي شاهرود برگزار شد، با بيان اينکه در سال تحصيلي 95-96 تعداد 550 گفتمان ديني در 110 مدرسه استان انجام شده است، افزود: اين تعداد گفتمان با توجه به حجم بالاي معارفي که بايد براي دانش‌آموزان ارائه شود، کافي نيست و حداقل بايد آن را به دو برابر افزايش داد.

وي ضمن تأکيد بر اهميت تغذيه فکري صحيح نوجوانان و جوانان گفت: روشنگري ديني بايد سبب اصلاح رفتارهاي اجتماعي شود و نتيجه آن اين باشد که آسيب‌هاي اجتماعي کاهش يابد.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان اظهار داشت: همان‌طور که در تعريف گفتمان آمده، واژه‌اي به معناي مجموعه يا دستگاهي بينشي محسوب مي‌شود که از راه واژگان و گفتارهاي نهادينه شده، بر ذهنيت‌ها اثر مي‌گذارد و برخي اوقات تأثير آن گسترش مي‌يابد همچنين بايد در نظر داشت که گفتمان بر کل جامعه احاطه مي‌يابد و يا بر دوره‌اي از تاريخ حاکم مي‌شود.

شکري بيان کرد: در بحث گفتمان‌هاي ديني مدارس نيز در ابتدا بايد با نياز سنجي درست و با ارائه مناسب و علمي محتوا به اقناع ذهن دانش‌آموزان دست يافت، لذا مي‌توان به نهادينه شدن آن در افکار و به تبع آن شخصيت دانش‌آموزان اميد داشت که به طور حتم در چند سال آينده وقتي اين دانش‌آموزان وارد صحنه کار و فعاليت‌هاي اجتماعي شدند. اين گفتمان‌ها فعاليت‌هاي اين قشر را سمت‌دهي مي‌کند و اينجاست که گفتمان‌ها تاثير خود را بر جامعه، گذاشته است.

وي با اشاره به گفتمان‌هاي مربوط به آسيب‌هاي اجتماعي گفت: در بحث آسيب‌هاي اجتماعي به هر ميزان که در روشن کردن اذهان نوجوانان موفق عمل شود و اين قشر از طرفي با مضرات مواردي مثل مصرف مواد‌مخدر آشناتر شوند، از آسيب‌هاي اجتماعي کاسته خواهد شد، اما بايد در نظر داشت که روش درست مديريت احساسات و اعمال خود را نيز بايد به نوجوانان آموخت و سپس از آنها انتظار رفتار منطقي داشت.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان بر انجام کار تخصصي تأکيد کرد و بيان داشت: نگاه ما در مجموعه اداره کل اين است که اساتيد گرانقدر در بحث گفتمان ها ورود تخصصي داشته باشند، زيرا با اقتضائات دانشي و مهارتي امروز محال است که يک نفر در چند رشته متخصص باشد، لذا اساتيد بايد توجه داشته باشند در زمينه‌هايي که تسلط علمي ندارند وارد نشوند و هرکس مقيد باشد به کار در يک رشته مشخص تا بتواند مخاطب خود را به لحاظ علمي اقناع کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان