تاریخ 1396/08/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مدير گروه مکانيزاسيون باغات مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي:
اختصاص بيش از 3 ميليارد تومان تسهيلات براي خريد دستگاه‌ به باغداران استان

سرويس خبر

مدير گروه مکانيزاسيون باغات مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي گفت: از طرف مرکز توسعه مکانيزاسيون کشور 3 ميليارد و 688 ميليون تومان اعتبار از محل خط اعتباري مکانيزاسيون براي خريد ماشين‌هاي باغباني به استان سمنان اختصاص‌يافته است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، فريد تمهيدي در حاشيه بازديد از باغات شهرستان شاهرود اظهار داشت: سود اين تسهيلات 15 درصد بوده و تا 80 درصد قيمت ماشين‌آلات را در برمي‌گيرد.

وي به زمان بازپرداخت اين تسهيلات نيز اشاره کرد و گفت: بهره‌برداران مي‌توانند اين تسهيلات را در بازه زماني 5 ساله پرداخت کنند.

مدير گروه مکانيزاسيون باغات مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي با اشاره به وضعيت مناسب باغات در شهرستان شاهرود گفت: خوشبختانه با زحماتي که باغداران اين استان متحمل مي‌شوند وضعيت توليد محصولات باغي در اين منطقه بسيار مناسب است.

تمهيدي با بيان اينکه اين تسهيلات مکانيزاسيون باهدف کمک به باغداران و افزايش توليد محصولات آن‌ها صورت گرفته است، تصريح کرد: استفاده از تکنولوژي مي‌تواند در بحث کاهش ضايعات محصولات باغي مؤثر باشد و از اين طريق ميزان راندمان محصولات در باغات افزايش يابد.

وي خاطرنشان کرد: دستگاه مبارزه با سرمازدگي از جمله دستگاه‌هايي است که کشاورزان و باغداران استان سمنان مي‌توانند با خريد آن از سرمازدگي محصولات باغي خود جلوگيري کنند.

مدير گروه مکانيزاسيون باغات مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي با اشاره به اختصاص تسهيلات به باغداران براي خريد ادوات کشاورزي گفت: اکنون فرصت مناسبي است که باغداران از محل خط اعتباري دستگاه‌هاي مبارزه با سرمازدگي را در باغات خود نصب کنند و خسارت محصولات را در باغات خود کاهش دهند.

تمهيدي با اشاره به ميزان سرمازدگي محصولات باغي استان سمنان گفت: در سال گذشته خسارت سنگين ناشي از سرمازدگي به محصولات اين منطقه وارد شد که با استفاده از دستگاه‌هاي مبارزه با سرمازدگي مي‌توان اين خسارت را به حداقل رساند.

وي با بيان اينکه در حال حاضر ادوات کشاورزي مناسبي از سوي سازندگان داخلي براي بخش باغباني و جلوگيري از سرمازدگي ساخته‌شده است، افزود: تمام شرايط براي ورود اين دستگاه‌ها به استان سمنان مهيا است که اميدواريم کشاورزان و باغداران استان سمنان از اين فرصت استفاده کنند.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان