تاریخ 1396/08/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرماندار سمنان:
اعتياد يکي از مهمترين آسيب‌هاي اجتماعي در کشور است

سرويس خبر

دانايي فرماندار و رئيس کميسيون دانشجويي شهرستان سمنان بر استفاده از ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي دانشگاه‌ها و قشر نخبه جامعه در جهت آگاهي بخشي مردم در امر مقابله با آسيب‌هاي اجتماعي به مردم از جمله اعتياد تاکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان سومين جلسه کميسيون دانشجويي شهرستان سمنان با حضور دانايي فرماندار و رئيس کميسيون، همتي دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد‌مخدر استان و اعضاي کميسيون در فرمانداري برگزار شد.

در اين جلسه دانايي فرماندار سمنان با اشاره به تحصيل بيش از 31 هزار دانشجو در 14 مرکز آموش عالي شهرستان سمنان، با اشاره به مهمترين دغدغه‌هاي دانشجويان و خانواده آنان در خصوص تامين پانسيون و خوابگاه‌هاي دانشجويي برساماندهي فعاليت پانسيون‌هاي مجاز و غير‌مجاز در سطح شهر تاکيد نمود.

فرماندار و رئيس کميسيون دانشجويي شهرستان سمنان حضور مشاوران و مددكاران اجتماعي آگاه و فرهيخته در توانمندسازي دانشجويان در جهت ارتقا سطح آگاهي در خصوص آسيب‌هاي مواد‌مخدر بسيار تاثيرگذار عنوان نمود و بر لزوم فراهم نمودن محيطي با نشاط، شادابي و آرامش در دانشگاه براي دانشجويان تاکيد و افزود: در زمان حاضر بحث اعتياد به عنوان يکي از مهم‌ترين آسيب‌هاي اجتماعي در کشور مطرح است و در اين راستا سمنان در بخش آموزش شغل، حرفه و مهارت زندگي گام‌هاي موثري با همکاري مراکز آموزش عالي و دستگاه‌هاي خدماتي در اين مسير برداشته است.

فرماندار سمنان با بيان اينکه دانشگاه‌ها و قشر نخبه جامعه با ايجاد گفتمان غالب در جامعه مي‌توانند، ضمن آگاهي بخشي به مردم، براي پيشگيري و کاهش از شيوع بسياري از آسيب‌هاي اجتماعي، از جمله اعتياد نقش تعيين‌کننده‌اي داشته باشند.

همتي دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد‌مخدر استان نيز در ادامه با ارائه گزارشي از وضعيت مواد‌مخدر در کشور، از عدم آگاهي 50 درصد خانواده‌ها با اين بلاي خانمان‌سوز خبر داد و افزود: 20 درصد مصرف‌کننده مواد‌مخدر در کشور از سطح تحصيلات بالاي فوق ديپلم برخوردار مي‌باشند.

وي به روز رساني اطلاعات و بسته‌هاي فرهنگي در خصوص مواد‌مخدر از الويت دستور کار دستگاه‌هاي متولي عنوان نمود و از تشکيل همياران سلامت دانشجويان در مراکز آموزش عالي در شهرستان سمنان خبر داد.

برگزاري کارگاه‌ها، نشست‌ها و دوره‌هاي آموزشي بامحوريت ارتقا سطح آگاهي دانشجويان در خصوص مواد‌مخدر، برگزاري تورهاي گردشگري جهت بازديد دانشجويان از مراکز گردشگري سمنان، ساماندهي پانسيون‌ها و خوابگاه‌هاي دانشجويي مجاز و غير‌مجاز در سطح شهر، جمع‌بندي ظرفيت‌هاي موجود خوابگاه دانشگاه‌ها، تشکيل همياران سلامت دانشجويان و نظارت و کنترل کيفيت خوابگاه‌ها و پانسيون‌هاي دانشجويي از سوي ادارات ذي‌ربط بخشي از مصوبات کميسون دانشجويي شهرستان سمنان در اين جلسه بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان