تاریخ 1396/08/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
پيروزي ايران برابر ونزوئلا با گلزني جهانبخش در نايمخن

سرويس ورزشي:

تيم ملي ايران با يک گل موفق به شکست ونزوئلا در ديداري دوستانه شد.تيم ملي فوتبال ايران عصر روز (دوشنبه) از ساعت 17:30 در ديداري دوستانه در ورزشگاه خانگيNEC نايمخن هلند به مصاف ونزوئلا رفت که شاگردان کي‌روش توانستند حريف آمريکاي جنوبي خود را با يک گل شکست دهند.

عليرضا جهانبخش در دقيقه 57 براي ايران موفق به گلزني شد.

ترکيب ايران: علي‌رضا بيرانوند (محمدرشيد مظاهري 46)، رامين رضاييان، سيد جلال حسيني (اميد ابراهيمي 61)، مرتضي پورعلي گنجي، سعيد عزت‌اللهي (اکبر ايماني 46)، علي کريمي، اشکان دژاگه (سامان قدوس 46)، وحيد اميري، احسان حاج صفي، علي‌رضا جهانبخش (کاوه رضايي 61)، رضا قوچان‌نژاد (سردار آزمون 61).

ترکيب ونزوئلا: فارينيز (کونتراس 46)، هرناندز، اويخادا، چانسلور، آنخل، فيگوئرا، آراندا، آنيور، موريلو، روندون، ماچيس (لوسينا 75).

گزارش نيمه نخست

دقيقه 2: علي‌رضا جهانبخش در همان دقايق از جناح راست حرکتي را آغاز کرد و با ارسال خوبش رضا قوچان‌نژاد را در موقعيت خوب گل‌زني قرار داد اما قوچان‌نژاد با ضربه‌اي بي‌دقت توپ را از بالاي دروازه به بيرون زد.

دقيقه 3: ايران در اين دقيقه صاحب يک ضربه ايستگاهي پشت محوطه جريمه ونزوئلا شد. اشکان دژاگه اين ضربه را به ديوار دفاعي ونزوئلا کوبيد و در برگشت، ضربه علي‌ کريمي از کنار دروازه ونزوئلا به بيرون رفت.

در دقيقه 7، شوت سعيد عزت اللهي از پشت محوطه جريمه به راحت در آغوش فارينيز قرار گرفت.

در دقيقه 14، کار تاکتيکي بازيکنان ايران در سمت راست زمين ونزوئلا به شکل بسيار خوبي صورت گرفت تا در مقابل محوطه جريمه، توپ به حاج صفي برسد. حاج صفي هم از اين موقعيت استفاده کرد اما شوت محکم او در ميانه راه به صورت بازيکن ونزوئلا خورد و راهي به دروازه نيافت.

در دقيقه 18، يک بار ديگر کار تاکتيکي بازيکنان ايران جواب داد اما باز هم بازيکنان ايران در زدن ضربه پاياني کم دقت بودند و دروازه ونزوئلا بسته ماند.

در دقيقه 25، پاس خوب احسان حاج صفي به وحيد اميري منجر به شوت‌زني اين بازيکن شد و ضربه محکم اين بازيکن با فاصله اندک از دروازه ونزوئلا، به بيرون رفت.

در دقيقه 29، سانتر اشکان دژاگه از روي نقطه کرنر با ضربه سر سيدجلال حسيني به توپ همراه شد که توپ با اختلاف اندکي بيرون رفت.

در دقيقه 31، شوت روندون از فاصله‌اي حدودا 30 متري از کنار ديرک دروازه ايران عبور کرد.

در دقيقه 36، روي سانتر بازيکنان ونزوئلا از روي ضربه ايستگاهي و خروج اشتباه بيرانوند، توپ مقابل پاي بازيکن اين تيم قرار گرفت اما شوت او به سمت دروازه خالي ايران را سيد جلال حسيني از روي خط برگشت داد.

در دقيقه 44، سانتر ارسالي بازيکنان ايران در داخل محوطه شش قدم به اميري رسيد اما‌هافبک ايران به جاي ضربه زدن به توپ سعي در کنترل آن داشت که دروازه‌بان حريف توپ را در آغوش گرفت.

گزارش نيمه دوم

در دقيقه 50، روي کار تيمي ونزوئلايي‌ها، اين تيم صاحب موقعيت شوت زني شد که ضربه مهاجم اين تيم را محمدرشيد مظاهري در آغوش گرفت.

در دقيقه 55، سانتر سامان قدوس از روي نقطه کرنر با ضربه سر چکشي و محکم پورعلي‌گنجي مواجه شد اما دروازه بان تازه وارد اين تيم توپ را به کرنر فرستاد.

در دقيقه 56، سانتر رامين رضاييان از سمت چپ زمين ونزوئلا به داخل محوطه جريمه اين تيم، با ضربه سر قوچان‌نژاد به گل تبديل شد اما داور اين گل را به نشانه آفسايد مردود اعلام کرد.

گل: در دقيقه 57، ضد حمله تند و تيز بازيکنان ايران با خروج اشتباه دروازه‌بان اين تيم همراه شد و اميري با يک پاس در عمق جهانبخش را مقابل دروازه خالي ونزوئلا قرار داد و او هم گل نخست بازي را براي ايران به ثمر رساند. جهانبخش در شهري گلزني کرد که اولين تيم باشگاهي‌اش در هلند متعلق به اين شهر (نايمخن) است.

در دقيقه 58، روي اشتباه اکبر ايماني مهاجم ونزوئلا صاحب موقعيت شد و ضربه اين بازيکن را مظاهري دفع کرد.

در دقيقه 60، سانتر بازيکن ونزوئلا و ضربه آکروباتيک بازيکن اين تيم با اختلاف زياد از بالاي دروازه مظاهري عبور کرد.

در دقيقه 63، پاس قوسي حاج صفي به داخل محوطه جريمه ونزوئلا به سردار آزمون رسيد که شوت سرکش و يک ضرب او به تور کنار دروازه برخورد کرد.

در دقيقه 66، وحيد اميري ابتدا سردار آزمون را در داخل محوطه جريمه ونزوئلا صاحب توپ کرد و او با پشت سر گذاشتن چند بازيکن توپ را به کاوه رضايي سپرد که ضربه او با برخورد به مدافعان اين تيم راه به دروازه نيافت.

در دقيقه 70، سوتلود بعد از دريبل پورعلي گنجي سانتر خود را به روي دروازه ايران فرستاد که روندون در حالتي نامتعادل توپ را به بيرون زد.

در دقيقه 72، سانتر بازيکن ونزوئلا مقابل ديرک دروازه ايران به روندون رسيد اما ضربه او را حاج صفي قطع کرد. اين حمله ادامه داشت و بازيکنان ايران با اشتباهات خود چندين بار موجبات تهديد دروازه رشيد مظاهري را فراهم کردند.

در دقيقه 76، با اشتباه دروازه بان ونزوئلا توپ مقابل پاي رضايي افتاد که سانتر او روي سر پورعلي گنجي فرود آمد اما مزاحمت مدافع حريف مانع از به سرم رسيدن گل دوم ايران شد.

در دقيق 77، بازيکنان ونزوئلا روي يک ضد حمله سريع، حوالي محوطه شش قدم ايران صاحب موقعيت گل شدند که روي بي‌دقتي بازيکنان اين تيم، موقعيت از دست رفت.

در دقيقه 83، پاس بسيار خوب کاوه رضايي پشت سر بازيکنان ونزوئلا به سردار آزمون رسيد اما شوت آزمون را دروازه‌بان ونزوئلا با پا برگشت داد.

در دقيقه 88، شوت سوتلدو با واکنش بسيار خوب رشيد مظاهري همراه شد تا کماکان دروازه ايران بسته بماند.اين بازي در نهايت با برتري يک بر صفر تيم ملي ايران به پايان رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان