تاریخ 1396/08/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دايي در نشست با تاج مطرح کرد:
فساد فوتبال از جامعه مستثني نيست
نبايد در فوتبال سياه‌نمايي شود

سرويس ورزشي:

سرمربي تيم فوتبال سايپا با بيان اينکه نبايد در بحث فساد در فوتبال سياه‌نمايي صورت بگيرد، گفت: فساد در جامعه وجود دارد و فوتبال نيز از اين قاعده مستثني نيست.

نشست مشترک مهدي تاج و علي دايي صبح ديروز برگزار شد که اعضا در اين جلسه به بررسي بحث فساد پرداخته و معتقد بودند بايد کار کارشناسي در اين زمينه صورت بگيرد تا اين معضل از جامعه فوتبال ريشه‌کن شود.

علي دايي، پيشکسوت و کاپيتان سابق تيم ملي فوتبال ضمن تسليت به جامعه ايران به خاطر درگذشت تعدادي از هموطنان عزيزمان در غرب کشور در حاشيه جلسه خود با مهدي تاج، رئيس فدراسيون فوتبال گفت: بايد کمپيني را درست کرد تا جامعه فوتبال، فدراسيون فوتبال و همه آحاد ورزش کشور با ياري رساندن به اين عزيزان، شرايط مناسب را فراهم کنند. در واقع انتظار ما اين است که به آسيب‌ديدگان اين زلزله همدري کنيم و هر آنچه که در توانمان است، از آنها دريغ نکنيم.

کاپيتان سابق تيم ملي فوتبال درباره بحث فساد و موضوعاتي که اخيرا در اين خصوص مطرح شده است، گفت: انتظار ما اين است که به بحث فساد به صورت جدي برخورد شود و با کار کارشناسي و اجراي برنامه‌هاي مختلف، اين معضل ريشه‌کن شود. فساد در جامعه وجود دارد و فوتبال نيز از اين قاعده مستثني نيست. بر همين اساس معتقدم نبايد بيش از حد بحث فساد در فوتبال را برجسته کرد و با سياه‌نمايي شرايطي فراهم شود که اين رشته پرطرفدار مظلوم واقع شود.

سرمربي تيم فوتبال سايپا در ادامه بيان کرد: فدراسيون فوتبال در راستاي بررسي ورفع معضلات فساد در فوتبال، قول هرگونه همکاري را داد تا با استفاده از داشته‌هاي خود و همکاري با کميته اخلاق، پليس امنيت و دستگاه‌هاي نظارتي بتواند در رفع اين مسئله بکوشد. در واقع اين موضوع نياز به کار کارشناسي، تحقيقي و برنامه ريزي دقيق و زيربنايي دارد که بايد ساختارش شکل بگيرد و باشگاه‌ها در کنار هيات‌هاي فوتبال استان‌هاي سراسر کشوردر اين زمينه فعاليت‌هاي گسترده‌اي را انجام دهند. اگر حمايت و همدلي جامعه فوتبال در اين بخش وجود داشته باشد بدون شک مي‌توان شاهد نتايج موثري در رفع اين معضل بود.

وي ادامه داد: تاج از پيشنهاد جلسه با کليه دست‌اندرکاران و پيشکسوتان فوتبال استقبال و اعلام کرد که با اعضاي کميته‌هاي اخلاق و انضباطي و همچنين دستگاه‌هاي نظارتي، جلسه‌اي در اين خصوص برگزار خواهد کرد. او از اظهار نظرات گفته شده به هيچ وجه ناراحت نبوده و اين مطالب را موجب رشد و شکوفايي فوتبال مي‌داند.

سرمربي تيم سايپا در پايان در خصوص روند آماده‌سازي تيم ملي فوتبال جهت حضور در رقابت‌هاي جام جهاني 2018 روسيه گفت: اميدوارم شرايط براي ملي پوشان به گونه‌اي فراهم شود که بتوانند با برگزاري تمرينات و ديدارهاي تدارکاتي، آمادگي لازم را کسب کنند. براي تيم ملي فوتبال ايران در ميادين پيش رو و باز‌ي‌هاي جام جهاني آرزوي موفقيت دارم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان