تاریخ 1396/08/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس‌جمهور در بازديد از سرپل‌ذهاب:
دولت در کنار مردم زلزله زده خواهد بود

رييس جمهور در اجتماع مردم شهرستان سرپل ذهاب ضمن تسليت به خانواده هايي که عزيزان خود را در حادثه زلزله از دست داده اند و آرزوي شفاي عاجل براي آسيب ديدگان، گفت: دولت براي بازسازي منازل و کمک به زندگي آسيب ديدگان و کساني که منازل آنها در اين حادثه در شهر و يا روستا دچار خسارت شده، کمک بلاعوض و وام بلند مدت اعطا خواهد کرد.

رييس جمهور امروز در سفر به استان کرمانشاه با حضور در شهرستان سرپل ذهاب از مناطق زلزله زده اين شهرستان بازديد و با مردم اين منطقه ديدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما؛ آقاي روحاني در اين بازديد با توضيح مسئولان ذيربط در جريان چگونگي خسارت ها و روند امداد رساني به مردم آسيب ديده از زلزله قرار گرفت.

رييس جمهور همچنين در فضايي صميمي با آسيب ديدگان و مردم زلزله زده در اين شهرستان ديدار و ضمن شنيدن صحبت ها و درددلهايشان، نظرات آنها را درباره نحوه امدادرساني ها، کمبودها و مشکلات موجود جويا و دستورات لازم را براي جبران کاستي ها و رفع مشکلات مردم به مسوولان مربوطه صادر کرد.

مردم نيز که از حضور رييس جمهور در مناطق زلزله زده کرمانشاه خرسند بوده و اين حضور را مايه تسکين آلامشان مي دانستند، مشکلات و خواسته هاي خود را با آقاي روحاني در ميان گذاشتند.

دولت تمام توان خود را براي بازسازي مناطق زلزله زده به کار مي گيرد

رئيس جمهور در جمع مردم سر پل ذهاب گفت : دولت تمام توان خود را براي امدادرساني و بازسازي مناطق زلزله زده به کار مي گيرد.

آقاي روحاني افزود : براي اسکان موقت زلزله زدگان کمک بلاعوض و براي اسکان دائم وام اختصاص خواهد يافت.

رييس جمهور گفت : بيش از يازده هزار خانه در روستاها و 4500 خانه در شهرها تخريب شده است و در مجموع نياز به ساخت سي هزار واحد مسکن داريم.

وي اضافه کرد : عصر امروز جلسه ستاد مديريت بحران در کرمانشاه تشکيل مي شود و پس از مشخص شدن ميزان خسارات منابع آن را از طريق دولت تامين مي کنيم.

رييس جمهور همچنين در فضايي صميمي با آسيب ديدگان و مردم زلزله زده در اين شهرستان ديدار و ضمن شنيدن صحبت ها و درددلهايشان، نظرات آنها را درباره نحوه امدادرساني ها، کمبودها و مشکلات موجود جويا و دستورات لازم را براي جبران کاستي ها و رفع مشکلات مردم به مسوولان مربوطه صادر کرد.

مردم نيز که از حضور رييس جمهور در مناطق زلزله زده کرمانشاه خرسند بوده و اين حضور را مايه تسکين آلامشان مي دانستند، مشکلات و خواسته هاي خود را با آقاي روحاني در ميان گذاشتند.

آقاي روحاني در بازديد از مناطق زلزله زده از نزديک با حادثه ديدگان صحبت خواهد کرد و روند امداد رساني به زلزله زدگان را بررسي کرد.

رييس جمهور سپس سرپل ذهاب را به مقصد کرمانشاه ترک کرد.

رئيس جمهور در بدو ورود به کرمانشاه؛ دولت با تمام توان وارد عمل شده است

جمهور در بدو ورود به فروگاه کرمانشاه تاکيد کرد دولت تلاش خواهد کرد تا در کوتاه ترين مدت ممکن معضل زلزله زدگان را حل و فصل کند.

آقاي روحاني تصريح کرد: هميشه ديدار با مردم قهرمان کرمانشاه جزو آرزوهاي من بود، اما دلم نمي خواست در چنين شرايطي که مردم ما غمدار و دچار مصيبت شده اند اين ديدار صورت بگيرد.

رئيس جمهور افزود: اميدواريم در روزهاي خوش و روزهاي افتتاح طرح ها خدمت مردم عزيز و قهرمان اين ديار برسيم که همواره مرزدار و مرزبان خوبي براي کشور عزيز ايران بوده اند.

آقاي روحاني درخصوص دليل سفر به مناطق زلزله زده نيز گفت: غير از عرض سلام و تسليت به مردم به خاطر حادثه زلزله اخير که صدها تن از هموطنان ما جان باخته و هزاران نفر مجروح شده اند که آلامي براي ملت ايران بود، مي خواهم به نمايندگي از ملت ايران هم به مردم کرمانشاه تسليت بگويم و هم بگويم که همه مردم ما در کنار مردم کرمانشاه هستند.

رئيس جمهور ادامه داد: امروز هيچ ايراني نيست که به فکر مردم کرمانشاه و کساني که اقوام خود را از دست داده اند يا در بيمارستان ها بستري هستند نباشد.

آقاي روحاني گفت: مردم و دولت ما در کنار يکديگر همه توان خود را براي رفع اين معضلات به کار خواهند گرفت.

رئيس جمهور با تشکر از همنوايي و همدلي ملت ايران در اينگونه حوادث تصريح کرد: از تمام مردمي که از همان ابتدا به مردم زلزله زده کمک کردند و از همه مقامات، چه دولتي و چه نظامي از ارتش، سپاه و بسيج، هلال احمر، بخش هاي امدادي، بنياد مسکن، وزارت بهداشت، وزارت کشور، وزارت راه، وزارت نيرو و همه کساني که در اين روزها تلاش کردند تا مشکلات مردم را حل کنند و مردم را از زير آوارها نجات دهند و به بيمارستان ها برسانند تشکر مي کنم.

آقاي روحاني ضمن تشکر ويژه از امداد هوايي گفت: در اين روزها با به کارگيري هواپيماها و بالگردها تلاش فوق العاده اي انجام و در کارها تسريع شد، چراکه اگر پرواز اين بالگردها نبود مسلما کار امدادرساني بسيار سخت تر و مشکل تر مي شد.

رئيس جمهور يادآور شد: بايد از همه کشورها به ويژه کشورهاي همسايه که در اين حادثه با ملت ايران همدردي کرده اند تشکر و سپاسگزاري کنم.

آقاي روحاني خاطرنشان کرد: مي خواهم به همه آسيب ديدگان اطمينان خاطر بدهم که دولت با همه توان خود وارد عمل شده است و تلاش خواهد کرد تا در کوتاه ترين مدت ممکن اين معضل را حل و فصل کند.

رئيس جمهور بنياد مسکن را مسئول اصلي اسکان موقت مردم و بازسازي خانه هاي آنها خواند و گفت: خواهش مي کنم همه مقامات دولتي، نظامي، خيران و سمن هاي مردمي به بنياد مسکن کمک کنند و درخصوص بازسازي خانه هاي مردم کار جداگانه اي انجام ندهند؛ البته براي خدمات عمومي چون مدرسه، مسجد و بيمارستان مي توانند برنامه ريزي کنند اما مردم بايد خود خانه هايشان را بازسازي کنند و دولت بايد از طريق ارائه کمک هاي بلاعوض و وام به آنها کمک کند.

آقاي روحاني افزود: در ارائه اين کمک ها در حداقل زمان ممکن کار را تسريع خواهيم کرد تا مردم سامان يابند.

رئيس جمهور گفت: از خداوند متعال شفاي عاجل براي مصدومان اين حادثه مي خواهيم و براي تمام مصيبت ديدگان تقاضاي صبر و اجر مي کنيم و مي دانيم دلگرمي همه مردم به رحمت خداوند است و بي ترديد خداوند مردم را تنها نخواهد گذاشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان