تاریخ 1396/08/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امام جمعه دامغان:
اقتصاد روستايي به سمت توسعه پايدار سوق داده شود

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه دامغان با بيان اينکه با آگاهي و اطلاعات بالا مي‌توانيم در توريسم روستايي نقش آفرين باشيم، گفت: گردشگري يکي از راه‌هاي توسعه پايدار است که اين موضوع براي يک استان و شهر از نقش و جايگاه والايي برخوردار است.

به گزارش خبرنگار ما از دامغان، حجت‌الاسلام سيد محمد حسينيان در آيين دوره آموزش بين‌المللي توسعه شبکه‌هاي و خوشه‌هاي توريسم روستايي و در جمع صاحب ظران، اساتيد و شرکت کنندگان به ميزباني تالار همايش‌هاي مرکز آموزش کشاورزي و منابع طبيعي رسول اکرم (ص) دامغان افزود: جامعه‌اي که از آب و خاک دارد از رشد و توسعه فراواني برخوردار است.

وي تصريح کرد: نقش و جايگاه گردشگري به عنوان يک صنعت بايد به خوبي ديده شود و مسئولان نيز بايد به اين موضوع به عنوان کمک به اقتصاد کشور به صورت ويژه نگاه کنند.

امام جمعه دامغان اضافه کرد: با برقراري و تقويت صنعت گردشگري مي‌توانيم توسعه متوازن را رقم بزنيم و اين صنعت را با هدف کمک به ايجاد اشتغال و افزايش بنگاه‌هاي کوچک به روستاها سوق داده و هدايت کنيم.

وي با بيان اينکه با تقويت صنعت گردشگري در روستاها مي‌توانيم آباداني و شکوفايي را در روستاها تقويت کنيم، افزود: بايد تلاش شود با مشارکت فعال اجتماعي بحث توريسم روستايي و گردشگري در روستاها را گسترش و منابع محلي را افزايش دهيم.

وي خاطرنشان کرد: گردشگري به عنوان يک صنعت و فرصت در جامعه بوده و توسعه روستاها را با ايجاد و تقويت گردشگري بيش از گذشته رونق دهيم و با اين کار مي‌توانيم چالش‌هاي متعدد يک روستا را مرتفع کنيم.

حسينيان با اشاره به اينکه با گردشگري فقر از بين مي‌رود و اشتغال ايجاد مي‌شود، اظهار داشت: عدم اشتغال در جامعه آسيب‌هاي اجتماعي را نمايان و ظهور و بروز پيدا مي‌کند.

وي گفت: امروزه متاسفانه با عدم اشتغال و مهاجرت از روستا به شهر در جامعه مواجه هستيم و اين موضوع يک خطر بزرگ براي توليد محسوب مي‌شود که بايد تلاش کرد اين موضوع با ارائه راهکارهاي مفيد و سازنده همچون تقويت گردشگري و ايجاد اشتغال برطرف شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان