تاریخ 1396/08/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس دفتر رسيدگي به اسناد پزشکي تامين اجتماعي استان سمنان:
860 پرونده الکترونيکي مربوط به بيماران خاص در اين دفتر تشکيل شده است

سرويس خبر:

رئيس دفتر رسيدگي به اسناد پزشکي تامين اجتماعي استان سمنان از تشکيل 860 پرونده الکترونيکي مربوط به بيماران خاص در اين دفتر خبر داد.

به گزارش روابط عمومي مديريت درمان تامين اجتماعي استان سمنان، دکتر حسن پيوندي با اعلام اينکه تا کنون 860 پرونده الکترونيکي داروئي براي بيماران خاص تشکيل شده، گفت: از اين تعداد بيمه شده 360 بيمار مبتلا به بيماري‌هاي تالاسمي ماژور، نارسايي مزمن کليه (دياليز) و هموفيلي هستندکه با صدور دفاتر درماني خاص براي آنها، پرداخت 100 درصد هزينه‌ها تا سقف تعرفه‌هاي دولتي برعهده سازمان تامين اجتماعي بوده و 500 بيمار ديگر داراي پرونده پيوند اعضاء، شيمي درماني و يا ام‌اس مي‌باشند.

دکتر پيوندي در خصوص نحوه دريافت خدمات درماني توسط اين گروه از بيماران تصريح کرد: بيمه‌شدگان مبتلا به اين بيماري‌ها با ارائه معرفينامه از انجمن‌هاي مربوطه به انضمام ساير مدارک مورد نياز و البته با ثبت نام در سامانه بيماري‌هاي خاص وزارت رفاه به آدرس: http://www.samanehrefah.ir و تشکيل پرونده دارويي در دفتر اسناد پزشکي سمنان مي‌توانند داروهاي تخصصي مورد مصرف در بيماري خود را به صورت رايگان و يا در مواردي با پرداخت 10درصد فرانشيز دريافت کنند.

رئيس دفتر اسناد پزشکي استفاده رايگان از خدمات درماني در بخش‌هاي بستري و سرپائي را براي بيماران خاص و نداشتن دغدغه‌اي جز رسيدگي به بيمار در خانواده‌ها را از اهداف اصلي سازمان تامين اجتماعي و در راستاي تحقق فرمايش مقام معظم رهبري عنوان کرد.

وي با اشاره مختصري به فعاليت دفتر اسناد پزشکي سمنان در نيمه اول سال جاري اضافه کرد: از ابتداي سال حدود 1000 پرونده خسارت متفرقه مربوط به هزينه‌هاي پرداخت شده توسط بيمه‌شدگان سازمان در مراکز غيرطرف قرارداد با دفتر اسناد پزشکي، توسط کارگزاري‌هاي رسمي سازمان تامين اجتماعي در شهرستان‌هاي سمنان، دامغان و شاهرود دريافت و پس از ارسال به دفتر اسناد سمنان و رسيدگي و مميزي پرونده‌ها توسط کارشناسان اين دفتر، بابت اين پرونده‌ها حدود 21 ميليارد ريال به بيمه‌شدگان پرداخت شده است.

وي خاطر نشان کرد: حدود 5 درصد از پرداختي‌هاي دفتر اسناد بابت پرونده‌هاي خسارت متفرقه بيمه‌شدگان و 95 درصد پرداختي‌هاي ديگر دفتر اسناد پزشکي بابت قراردادهاي خريد خدمت از مراکز درماني دولتي و خصوصي هزينه مي‌گردد که پذيرش تمامي نسخ و صورتحساب‌هاي مراکز درماني به صورت مکانيزه و سيستمي انجام مي‌شود.

رئيس دفتر اسناد پزشکي ضمن تاکيد بر تعامل سازمان تامين اجتماعي با سازمان نظام پزشکي و دانشگاه علوم پزشکي افزود: در حال حاضر در سطح استان با 10 بيمارستان، 185 پزشک عمومي، دندانپزشک، متخصص و فوق‌تخصص ، 81 درمانگاه و مرکز درماني و پاراکلينيکي و همچنين 70 داروخانه در جهت رفاه هرچه بيشتر بيمه‌شدگان قرارداد همکاري داريم. وي ضمن اشاره به اينکه يکي از وظايف مهم دفتر اسناد پزشکي صيانت از حقوق بيمه‌شدگان مي‌باشد، انجام بازرسي‌هاي دوره‌اي از مراکز طرف قرارداد با دفتر اسناد پزشکي،که با هدف بررسي وضعيت رسيدگي و ارائه خدمات درماني به بيمه‌شدگان سازمان انجام مي‌گردد را در روند ارائه بهتر خدمات درماني بسيار مؤثر عنوان کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان