تاریخ 1396/08/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان:
واگذاري 76 پروژه نيمه‌تمام دولتي به بخش خصوصي

سريس خبر

محمدرضا خباز در جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي گفت: 76 پروژه نيمه‌تمام دولتي به بخش خصوصي واگذار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان، استاندار سمنان در سي امين جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي که درمحل اتاق بازرگاني استان سمنان برگزار شد، افزود: نبايد قانون مشاغل سخت براي همه يکنواخت اجرا شود. در آيين نامه اجرايي مشاغل سخت و زيان‌آور پيشنهاد شده بيمه‌شدگاني که داراي سابقه پرداخت حق بيمه در کارهاي سخت و زيان‌آور از تاريخ تصويب اين قانون هستند مي‌توانند با استفاده از مزاياي اين قانون در خواست بازنشستگي کنند در اين صورت با احراز شرايط توسط بيمه شده کارفرمايان مکلفند حق بيمه و ميزان مستمري برقراري را از تاريخ تصويب قانون مطابق شرايط مندرج در تبصره 2 و همچنين 4 درصد ميزان مستمري برقراري نسبت به سنوات اشتغال را يکجا به سازمان تامين اجتماعي پرداخت کند.

در اين جلسه همچنين استاندار سمنان درباره تسهيلات خطوط اعتباري، فايناس و لايحه بودجه 97 گفت: دولت تلاش مي‌کند تا پروژه‌هاي جديد ايجاد نکند مگر آن‌که بخش خصوصي وارد کار شود.

وي با اشاره به اينکه در استان سمنان در حال حاضر 139 پروژه دولتي نيمه تمام وجود دارد که 76 پروژه آن به بخش خصوصي واگذار مي‌شود، افزود: 76 واحد توليدي در تملک بانک‌هاست که با پيگيري‌هاي انجام شده 22 واحد توليدي مجددا به چرخه توليد برگشتند.

دکتر خباز درباره افزايش فشارهاي مالياتي به موديان گفت: ضروري است ماليات بر مصرف را عملياتي کنيم و همه وظيفه دارند ماليات برمصرف را پرداخت کنند.

وي تصريح کرد: فرار مالياتي در جامعه بسيار ديده مي‌شود و مسئولان مالياتي بايد کاري کنند تا آنهايي که از پرداخت ماليات گريزانند خود براي پرداخت آن پيش قدم شوند.

استاندار سمنان اظهار داشت: بايد سيستم‌ها طوري قوي باشد که هر نوع معامله‌اي که انجام مي‌شود ثبت و ماليات آن هم مشخص شود.

وي ايجاد قوانين سخت و کمک‌هاي مردمي را براي پرداخت ماليات موديان مفيد دانست.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به برگزاري همايش بزرگ فرصت‌هاي اقتصادي و سرمايه‌گذاري ايران در تهران اشاره کرد و گفت: اين همايش ميتواند فرصت خوبي براي بخش خصوصي باشد.

وي افزود: در اين همايش چهار روزه ، يک پنل ويژه استان سمنان است که به آن پرداخته ميشود.

استاندار سمنان با بيان اينکه همه مديران بايد براي برگزاري اين همايش تلاش کنند، افزود: خروجي اين همايش مي‌تواند در رفاه و آسايش استان سمنان مفيد باشد.

در ادامه علي اصغر جمعه‌اي دبير شوراي استاني گفتگوي دولت و بخش خصوصي استان به برگزاري همايش بزرگ سرمايه‌گذاري ايران اشاره کرد.وي با بيان اينکه همايش بزرگ فرصت‌هاي اقتصادي و سرمايه‌گذاري ايران چهارم تا هفتم آذر امسال در تهران برگزارخواهد شد، افزود: تاکنون 70 شرکت خارجي براي شرکت در اين همايش اعلام آمادگي کرده‌اند.

دبير شوراي استاني گفتگوي دولت و بخش خصوصي استان گفت: با توجه به اينکه اين همايش براي اولين بار در کشور برگزار مي‌شود و استان سمنان متولي برگزاري آن است، تصريح کرد: اميدواريم اين همايش خروجي و دستاوردهاي خوبي براي استان داشته باشد.

جمعه‌اي همچنين افزود: اين نشست با هدف بهره مندي از سرمايه‌گذاران خارجي و همچنين 300 سرمايه‌گذار داخلي، نهادها، انجمن‌ها و مراکز داخلي و بين‌المللي برگزار مي‌شود.

وي معرفي فرصت‌هاي اقتصادي و سرمايه‌گذاري ايران و جذب سرمايه مستقيم خارجي را از ديگر اهداف برگزاري اين همايش عنوان کرد.

پيگيري مصوبات جلسه قبل در زمينه‌هاي پرداخت کسورات مالياتي صورت وضعيتي ارائه شده پيمانکار به دستگاه‌هاي اجرايي، رسيدگي به پرونده مالياتي مرغداري، بحث و تبادل نظر درخصوص ماده 46 قانون برنامه ششم موضوع اولويت‌هاي صنعتي و معدني بود بحث و تبادل نظر درباره آيين نامه اجرايي مشاغل سخت و زيان‌آور از ديگر دستور کار اين جلسه بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان