تاریخ 1396/08/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سومين بازي دوستانه قبل از حضور در جام جهاني 2018
ايران - ونزوئلا؛ رقابت‌ با تيمي که حسرت جام جهاني دارد

تيم ملي فوتبال ايران در چهارمين ديدار دوستانه خود قبل از حضور در جام جهاني 2018 در هلند به مصاف ونزوئلا مي‌رود.

به گزارش فارس، تيم ملي فوتبال ايران در چارچوب ديداري دوستانه امروز از ساعت 20 در ورزشگاه گلردوم هلند به مصاف تيم ملي ونزوئلا مي‌رود. ونزوئلا هرگز مجوز حضور در جام جهاني را به دست نياورده است. آنها جزو کشورهاي آمريکاي جنوبي هستند و با غول‌هاي فوتبال دنيا مثل برزيل و آرژانتين و ....بايد رقابت کنند که اين مسئله کار آنها را بسيار سخت کرده است. در کشور ونزوئلا فوتبال ورزش اول نيست و مردم بيشتر به ورزش بيسبال علاقه دارند. در سال هاي نه چندان دور يکي از رنج‌هايي که مسئولان فدراسيون فوتبال ونزوئلا با آن روبرو بودند عدم تمايل مردم به فوتبال بوده است. آنها هر کاري کردند نمي توانستند فوتبال را به‌عنوان ورزش اول اين کشور در بين مردم فراگير کنند اما همانند کشورهايي مثل آمريکا، استراليا و ژاپن با توسعه ورزش توانستند فوتبال را فراگيرتر کنند. در سال‌هاي اخير با اقداماتي که صورت گرفته تمايل مردم به فوتبال بيشتر شده و جايگاه خاصي بين هواداران پيدا کرده است. ونزوئلا به دليل مجاورت با غول‌هاي بزرگ فوتبال دنيا فرصت حضور در جام جهاني را بدست نياورده است. آنها تنها دو بار تا آستانه حضور در جام جهاني پيش رفتند. در سال 1982 هم ونزوئلا به صعود خيلي نزديک شده بود ولي آنها مقابل بوليوي شکست خوردند تا حسرت حضور در جام جهاني در بين فوتبال دوستان اين کشور وجود داشته باشد.

ونزوئلا يکبار هم مقابل آرژانتين متحمل شکست 5 بر 2 شد، که در آن مسابقه رافائل دودامل گلر بزرگ ونزوئلا که در حال حاضر سرمربي اين تيم است گل تماشايي را وارد دروازه آرژانتين کرد تا بازي خاطره‌انگيز در ذهن هواداران بماند.

بهترين عملکرد اين تيم در رقابت‌هاي بزرگ به کوپا آمريکا به سال 1967 باز مي‌گردد که اين کشور توانست جايگاه پنجم را به خود اختصاص دهد.

اولين ديدار تيم ملي ونزوئلا در سال 1938 انجام شد آنها در آن مسابقه مقابل پاناما با نتيجه 3 بر يک شکست خوردند. سنگين‌ترين شکست ونزوئلا در سال 1975 رقم خورد آنها در چارچوب رقابت‌هاي کپ آمريکا مقابل آرژانتينبا نتيجه 11 بر صفر شکست خوردند.

بهترين برد سرخ پوشان آمريکاي‌جنوبي هم به ديدار مقابل پرتوريکو بازمي‌گردد آنها توانستند حريف خود را در سال 1959 با نتيجه 7 بر صفر شکست دهند.

خوان آرنگو با 129 بازي ملي با سابقه‌ترين بازيکن تيم ملي اين کشور بوده که توانسته با زدن 23گل هم بيشترين تعداد گل زده را در کارنامه داشته باشد و هم بيشترين بازي ملي را به خود اختصاص دهد. دودامل سرمربي ونزوئلا هم جزو بازيکنان بزرگ و به نوعي گلر افسانه‌اي فوتبال دوستان اين کشور است.

ونزوئلا يک بازيکن در وست برومويچ انگليس، 4 بازيکن در تيم‌هاي مالاگا، گرانادا و کاديز اسپانيا و يک بازيکن در تيمکورتونه ايتاليا دارد که اين نفرات سرشناس‌ترين لژيونرهاي اين کشور را تشکيل مي‌دهند.

ونزوئلا با توجه به حضور در منطقه آمريکاي‌جنوبي سبک فوتبالي اين منطقه را دنبال مي‌کند و از اين بابت براي ديدار مقابل تيم ملي کشورمان انتخاب شده است. تيم ملي ونزوئلا هرچند تا به حال در جام جهاني حضور نداشته اما مي‌تواند براي ايران حريف تدارکاتي خوبي باشد. اين تيم در رنکينگ فيفا در رتبه 51 قرار دارد و اين مسئله هم نشان مي‌دهد که آنها تيم دست و پا بسته‌اي نيستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان