تاریخ 1396/08/03 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
قائم مقام سازمان دانش‌آموزي کشور:
سازمان دانش‌آموزي نقش اساسي در تربيت اجتماعي دانش‌آموزان دارد

سرويس خبر

قائم مقام سازمان دانش‌آموزي کشور گفت: سازمان دانش‌آموزي نقش سازنده‌اي در رشد شخصيتي و مهارتي دانش‌آموزان بالخصوص در تربيت اجتماعي آنان در مدارس دارد.

به گزارش اداره اطلاع‌‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، محمود عليگو، در گردهمايي مديران و کارشناسان سازمان دانش‌آموزي استان سمنان، يادآور شد: اين سازمان به منظور اعتلاي شخصيت ديني، اخلاقي، عقلاني، عاطفي، علمي و اجتماعي دانش‌آموزان و ايجاد زمينه مشارکت همه‌جانبه آنها در زمينه‌هاي‌ اعتقادي فرهنگي، اجتماعي، سياسي، ورزشي و هنري شکل گرفت.

‌وي همچنين از زمينه‌سازي تعليم و تربيت اسلامي دانش‌آموزان در ابعاد مختلف فردي و اجتماعي براي کسب فضايل اخلاقي ‌و کمالات انساني براساس تعاليم عاليه اسلام ناب محمدي(ص) به عنوان اهداف شکل‌گيري اين سازمان در نهاد مهم آموزش و پرورش ياد کرد.

قائم مقام سازمان دانش‌آموزي کشور، با بيان اينکه سازمان دانش‌آموزي مي‌تواند در افزايش سطح مشارکت‌هاي دانش‌آموزي گام بردارد و در سطح‌هاي بين‌المللي جاي خود را باز کند، افزود: مسئولين بايد به سازمان دانش‌آموزي باور داشته و مسائل و مشکلات آن را نقطه‌به‌نقطه رصد کرده و حمايت‌هاي لازم را از اين نهاد در جهت تربيت ديني، سياسي و اجتماعي دانش‌آموزان انجام دهند.

عليگو، زمينه‌سازي براي بسط مشارکت فعال دانش‌آموزان در عرصه‌هاي مختلف انقلاب و کشور، برنامه‌ريزي براي استفاده مفيد از اوقات فراغت دانش‌آموزان و آماده‌سازي آنان براي پذيرش مسئوليت‌هاي فردي و اجتماعي، ‌ترويج الگوها و اسوه‌هاي انقلابي، اسلامي و ملي در بين دانش‌آموزان، تقويت روحيه تعاون، نيکوکاري، نوع دوستي و کمک به ديگران و ترغيب به رعايت نظم و انضباط اجتماعي و روحيه قانون‌گرايي و احترام به‌قانون در جامعه را از ديگر اهداف تشکل سازمان دانش‌آموزي در کشور برشمرد.

وي با بيان اينکه سازمان دانش‌آموزي نقش موثري در تربيت غير رسمي دانش‌آموزان، معلمين و خانواده‌ها دارد، گفت: يکي از بحران‌هاي اصلي ما در کشور، شکاف نسلي بين دانش‌آموز، فرزند و خانواده است؛ چرا که در حال حاضر خانواده‌ها به‌شدت از مباني ارزشي خودشان فاصله گرفته‌اند.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان هم با بيان اينکه تشکل‌ها نقش موثري در شکل‌گيري شخصيت دانش‌آموزان و بناي زندگي آنان دارد، گفت: عضويت در تشکل‌ها و فعاليت در آنان، سبب هويت بخشي به زندگي دانش‌آموزان مي‌شود.

محمدرضا جهان، با اشاره به شهداي 13 ساله اي همچون شهيد فهميده و... افزود: اين علاقه‌اي که در 30 سال گذشته در بين آنان به وجود آمده بود، ناشي از عضويت آنان در تشکل‌هاي مختلفي همچون بسيج دانش‌آموزي و... است که همين عضويت، سبب هويت بخشي در شکل‌گيري شخصيت آنان شد.

وي با بيان اينکه تشکل‌هاي دانش‌آموزي نقش مکمل براي آموزش و پرورش دارد، خاطرنشان کرد: اگر تشکل‌هاي دانش آموزي مانند گذشته جان بگيرد، يقينا نقش موثري در شکل گيري شخصيت دانش‌آموزان و معنادار کردن هويت آنان داشته و از بسياري از بحران‌هاي هويت نيز جلوگير‌ي مي‌کند.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان، با عنوان اين مطلب که امروزه نگاه اوليا به تربيت فرزندانشان در آموزش و پرورش است و با اشاره به تلاش هميشگي دشمنان براي تأثيرگذاري بر افکار نوجوانان و جوانان کشور، اظهار کرد: اگر دانش‌آموزان ما امروز در يکي از تشکل‌هاي تعريف شده سازماندهي و جذب نشوند؛ به طور حتم جذب افکار و گروه‌هاي غير‌قانوني و غير‌رسمي شده و از آنان تأثير مي‌پذيرند.

جهان تصريح کرد: تشکل سازمان دانش‌آموزي، يکي از ابزارهاي تربيتي است که با توجه به علاقه و اشتياق دانش‌آموزان نسبت به آن، مي‌تواند در آماده‌سازي دانش‌آموزان جهت نقش‌آفريني در آينده بسيار تاثيرگذار باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان