تاریخ 1396/07/30 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
تاکيد بر توانمند‌سازي معلولين و ارتقاء مهارت شاغلين بخش خصوصي با آموزش‌هاي مهارتي

سرويس خبر:

به منظور توانمند سازي و ايجاد اشتغال براي مددجويان بهزيستي و نيز ارتقاي مهارت شاغلين مؤسسات خصوصي تحت‌‌نظر بهزيستي استان سمنان، آموزشهاي فني و حرفه اي در ميان اين گروه از افراد بيش از پيش توسعه خواهد يافت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان، عليرضا ايزدپور مديرکل بهزيستي استان سمنان با حضور در اداره کل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان با فاطمه منصوري مديرکل اين دستگاه ديدار و گفتگو کرد.

در اين ديدار که با حضور معاونين و کارشناسان ذي‌ربط دو دستگاه صورت پذيرفت، فاطمه منصوري مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان، شناسايي و معرفي جامعه هدف بهزيستي استان را بسيار ضروري عنوان و خاطرنشان ساخت: در صورتيکه اين شناسايي و بدنبال آن معرفي، به درستي صورت پذيرد، گام‌هاي بسيار مؤثري در زمينه توانمند‌سازي اين افراد مي‌توان برداشت.

وي با اشاره به نياز استان به نيروهاي ماهر و متخصص در زمينه گفتار درماني،کار درماني و...، آمادگي اداره کل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان را در زمينه‌هاي آموزشي مربوط به اين قبيل مهارت‌هاي خاص پزشکي با توجه به قوانين موجود، اعلام کرد.

وي با بيان اينکه توانمندي شاغلين در موسسات خصوصي زير نظر بهزيستي استان در خدمات‌دهي مطلوب اين قبيل مؤسسات نقش مؤثري خواهد داشت، بر لزوم ارتقاي مهارت اين افراد از طريق آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي مورد نياز تاکيد کرد.

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان همچنين وجود تعداد قابل‌توجهي از کودکان کار در سطح استان را مطرح و افزود: اداره کل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان در صورت معرفي اين کودکان، آمادگي کامل براي توانمند‌سازي و حمايت آموزشي از آنان خواهد داشت.

عليرضا ايزدپور مديرکل بهزيستي استان سمنان، نيز در اين ديدار با بيان اينکه بهزيستي استان با بيش از 150 نوع فعاليت بالغ بر 25 هزار نفر در زمينه‌ها و قالب‌هاي مختلف را تحت پوشش خود قرار داده است تصريح کرد: آنچه که مهم است، مساله اشتغال مددجويان بهزيستي است که در اين زمينه اقدامات مختلفي تا کنون صورت پذيرفته است.

وي ارائه آموزشهاي مهارتي به معلولين و آسيب ديدگان اجتماعي با هدف حمايت از آنان را از جمله طرح‌هاي بسيار خوب دولت عنوان کرد و افزود: در استان سمنان نيز اين مهم با همکاري مطلوب ادارات کل بهزيستي و آموزش فني و حرفه‌اي به خوبي محقق شده است که بايد براي تدوام و افزايش کيفيت و بهره‌وري آن در سال‌هاي آتي تلاش نمود.

شايان ذکر است؛ بحث و تبادل نظر پيرامون تامين و تربيت نيروي کار مورد نياز در مهد کودکها با استفاده از توان بخش خصوصي و نيز مشارکت مؤسسات خيريه خصوصي در ارائه آموزشهاي مهارتي مورد نياز مددجويان، از ديگر محورهاي اين گفتگو به شمار مي‌آمد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان