تاریخ 1396/07/30 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اظهارنظر تام هنکس درباره فساد اخلاقي تهيه‌کننده‌ هاليودي

« تام هنکس» بازيگر مطرح فيلم‌ «فارست گامپ» درباره ماجراي فساد اخلاقي «هاروي واينستاين» ـ تهيه‌کننده مطرح‌هاليودي ـ اظهارنظر کرد و گفت: او ديگر هيچ راه بازگشتي ندارد. « هنکس» در اين‌باره گفت: نام خانوادگي «واينستاين» تبديل به يک اسم و فعل مي‌شود. نام او تبديل به لقبي مي‌شود براي مرحله‌اي که پيش و پس آن با هم فرق دارند. هر کسي داستاني درباره جنبه‌هاي مختلف "کاناپه بازيگرداني" او دارد.

در گفت‌وگوي «بي.بي.سي» با «تام هنکس» از او پرسيده شد: آيا از اينکه بخشي از صنعت ‌هاليوود که اجازه داده چنين رفتارهايي ادامه پيدا کند، محسوب مي‌شود احساس همدست بودن در اين جريان را دارد؟ اين بازيگر اسکاري در پاسخ گفت: نه. اگر‌ هاليوود و صنعت سرگرمي تنها مکاني بود که آزار جنسي در آن اتفاق مي‌افتاد، مي‌گفتم بله. اين جريان بر پايه قوانين اجتماع ساخته شده است. خيلي ساده‌انگارانه است که بگوييم اين اتفاق فقط در‌ هاليوود مي‌افتد. من سريال «مردان خشمگين» را ديده‌ام که ممکن است شما براساس آن چنين حرف‌هايي را درباره آژانس‌هاي تبليغاتي بزنيد. به مجامع دولتي نگاه کنيد؛ چه ميزان رسوايي‌هاي جنسي در آن‌ها وجود دارد؟

اين بازيگر مطرح سينما در ادامه گفت: هر جا که مردها در قدرت هستند، چنين آدم‌هايي که از لحاظ جنسي منحرف هستند، با زنان زيردستشان اينطور برخورد مي‌کنند.

« هنکس» با اشاره به اينکه آزار جنسي مسئله‌اي گسترده و همه‌گير است، ادامه داد: من در يک اتاق اين موضوع را با 40 زن مورد بحث قرار دادم و درصد زن‌هايي که تجربه آزار جنسي از سوي آدم‌هاي منحرف بالادستشان داشتند، 100 درصد بود. درستش اين است که يک فاصله در گفت‌وگو با چنين زن‌هايي و موقع گوش‌دادن به آن‌ها به وجود بيايد. شايد تمام مردها از جمله خودم، بايد ساکت بنشينيم و سعي نکنيم اين مسئله‌ را توضيح دهيم يا درباره‌اش نظر بدهيم. مسلما نبايد از آن دفاع کنيم يا حتي آن را دنبال کنيم. چون تمام اين زن‌ها، تمام آن 40 زني که در آن اتاق با آن‌ها بودم، نياز به شنيده شدن دارند. ما بايد بفهميم اين مسئله چقدر گسترده و همه‌جانبه است. اين جريان بايد تغيير پيدا کند. اين مسئله قابل توجيه نيست.

«هنکس» همچنين گفت: خيلي از افرادي که در ‌هاليوود موفق مي‌شوند، به خاطر عشق‌شان به کار بازيگري و فيلمسازي است. هستند افراد زيادي که به خاطر قدرت وارد اين عرصه مي‌شوند. آن‌ها که در محل کارشان خشونت و انحراف جنسي دارند، مجرم هستند. ما بايد به همه کساني که قرباني شده‌اند، گوش دهيم. به آن‌ها فرصت کامل براي حرف زدن با تمام جزئيات تا رسيدن به آرامش بدهيم و افرادي که سر قدرت هستند، بايد از قوانين جديد يادداشت‌برداري کنند و آن‌ها را دنبال کنند.

هنرپيشه «ترمينال» همچنين گفت: من دارم به کلمه‌اي بدتر از منحرف فکر مي‌کنم و به نظرم هيچ واژه‌اي بدتر از اين وجود ندارد.به نظر من بايد يک کد رفتاري در اتاق ناهارخوري تمام شرکت‌هاي کره زمين نصب شود و روي آن بنويسند اين رفتارهايي است که از شما به عنوان کارمند اين کمپاني انتظار مي‌رود.

اين بازيگر سرشناس همچنين در پاسخ به سوالي درباره اخراج «واينستاين» از آکادمي علوم و هنرهاي اسکار، گفت که نمي‌تواند درباره اين تصميم آکادمي نظر دهد: من اين آزادي را ندارم که در اين‌باره بحث کنم. هيات تصميم‌گيرنده و افرادي چون «جان بيلي» بايد شخصا در اين‌باره صحبت کنند.

«مريل استرسيپ»، «آنجلينا جولي»، «کيت بلانچت»، «جنيفر لارنس»، «جورج کلوني»، «جسيکا چستين»، «کيت وينزلت»، «لئوناردو دي‌کاپريو»، «چارليز ترون»، «اليزا شلسينگر»، «بنديکت کامبربچ» از جمله چهره‌هايي هستند که تاکنون به جريان رسوايي اخير سينماي ‌هاليوود واکنش نشان داده‌اند. آخرين زني که در نامه‌اي سرگشاده اعلام کرده چندين سال پيش قرباني نيت شوم اين تهيه‌کننده پرنفوذ سينما بوده «لوپيتا نيونگو» بازيگر برنده اسکار «12 سال بردگي».


نسخه چاپي ارسال به دوستان