تاریخ 1396/07/30 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
انتقال آب درياي خزر، قدرت اجرايي و نصب مديران کارآمد مطالبه مردم از استاندار جديد است

ادامه از صفحه 1

وي با بيان اينکه شهدا از عوامل وحدت بخش هستند، تصريح کرد: در تشييع شهيد حججي همه اقشار مختلف از گروه‌ها و جريان‌ها و با تيپ‌ها و سنين مختلف حضور داشتند، چرا که مردم فارغ از مسائل سياسي شهدا را از خود مي دانند.

عضو کميسيون بهداشت و درمان با اشاره به نقشه‌هاي دشمن براي کشور گفت: رشد و تقويت افراط‌گرايي، زمينه‌سازي براي تفرقه افکني، سنگ‌‌اندازي در مسير حرکت جمهوري اسلامي به‌ويژه در برجام و... از اهداف شوم دشمن براي تضعيف جمهوري اسلامي است، لذا هر کس خواسته يا ناخواسته در راستاي اين اهداف قرار گيرد به رسيدن دشمن به اهدافش کمک کرده است.

وي حفظ وحدت را اصلي ترين هدف دوستداران انقلاب در اين شرايط دانست و ادامه داد: هر حرکت و عملي که برخلاف جريان وحدت بخش باشد، هرچند که از سر دلسوزي هم باشد، آسيب جدي به کشور وارد مي‌کند.

اين عضو فراکسيون اميد با بيان اينکه رهبري معظم انقلاب بر احترام به راي مردم، خردگرايي و روابط سازنده با کشورهاي دنيا به استثناي رژيم اشغالگر قدس و در مواردي از جمله کالاهاي مصرفي در خصوص امريکا تاکيد کرده‌اند، افزود: اين که برخي‌ها بخواهند جلوتر از رهبري انقلاب حرکت کنند پسنديده نيست و به وحدت آسيب مي‌رساند.

وي حفظ وحدت را اصلي‌ترين هدف دوستداران انقلاب در اين شرايط دانست و ادامه داد: هر حرکت و عملي که برخلاف جريان وحدت بخش باشد، هرچند که از سر دلسوزي هم باشد، آسيب جدي به کشور وارد مي‌کند.

دکتر همتي با بيان اينکه قاطبه مردم ايران، دستگاه‌ها و نهادهاي حاکميتي در مسير وحدت حرکت مي‌کنند، افزود: متاسفانه عده قليل و اندکي برخلاف وحدت حرکت مي‌کنند اين افراد هرچند ممکن است که از سردلسوزي هم به برخي مسائل دامن بزنند اما اين رويه به نظام و کشور آسيب مي‌رساند.

وي با اشاره به حواشي بزرگداشت شهيد حججي در سمنان، گفت: من به عنوان يکي از اعضاي خانواده شهدا، جانباز دوران دفاع مقدس و نماينده مردم در اين آيين حضور يافتم، اما متاسفانه در اين آيين به تخريب ارکان نظام پرداخته شد و آنجا که من با ويژگي‌هايي که برشمردم درخواست وقت براي پاسخگويي کردم اجازه داده نشد و از آنجا که در آموزه‌هاي اسلامي ما تاکيد شده هرجا ظلمي صورت گيرد بايد با فرياد از حق دفاع کرد من نيز وظيفه خود دانستم که از حق همکاران در مجلس که بيش از 50 درصد آنها از ايثارگران و خانواده شهدا هستند و مهمتر از آن از نظام و شهدا دفاع کنم.

وي با بيان اينکه نبايد شهدا در انصار عده قليلي باشند، گفت: اين نگاه که مجلس خرمشهر ديگري است و بايد بهارستان را فتح کنيم و يا آموزش و پرورش و حوزه سلامت، خرمشهرهاي ديگري هستند و بايد آنها را پس بگيريم ، نگاه درستي نيست و جفا به نظام و خادمان آن است. امثال شهيد حججي و يا برادر شهيد من که نه سر داشت و نه تن در همين آموزش و پرورش که 36 هزار شهيد تقديم انقلاب کرده و توسط معلمان فداکار آن تربيت و جان خود را در دفاع از انقلاب و اسلام تقديم کردند.

وي با بيان اينکه متاسفانه سخنران آن برنامه مجلسي را زير سئوال برد که بيش از نيمي از آنها سابقه ايثارگري دارد، گفت: در شرايطي که داعش و دشمنان ما مجلس را براي حملات تروريستي خود هدف قرار مي‌دهند، اينگونه اظهارات درباره نمايندگان مجلس درست نيست.

وي با بيان اينکه بخش درمان و سلامت تخصص بنده است، افزود: اينگونه سخن گفتن درباره بخش سلامت که منشا خدمات شاياني بوده، سياه‌نمايي و تخريب است. اين که گفته شود، طرح کسينجر و... به افزايش بيماري و مرگ و مير در ايران انجاميده اظهارنظر ناصواب و سياه‌نمايي است و اصولا اين اظهارت توهين به نظام است، چرا که پذيرفتن اين به آن معنا است که نظام اسلامي در اين 40 سال هيچ کاري نکرده و در مقابل دشمنان توان دفاع از مردم خود را ندارد.

همتي با بيان اينکه انتقاد امر درستي است که معيار و شاخص دارد ادامه داد: با جار و جنجال و حرف‌هاي غيرمنطقي نمي‌توان دستگاه‌ها و دولت را تخريب کرد.

وي با بيان اينکه عملکرد حوزه سلامت در اين 40 سال انقلاب 18 تا 20 درصد شاخص اميد به زندگي را افزايش داده گفت: در ابتداي انقلاب اميد به زندگي در ايران بيش از 57 سال بوده که امروز به 74 تا 76 سال رسيده لذا نمي توان اين بخش را با سياه نمايي تخريب کرد.

نماينده سمنان با اشاره به تاکيد رهبري در خصوص جذب حداکثري در نظام گفت: ارزش‌هايي مثل نماز جمعه، مسجد و شهيد متعلق به همه مردم و نظام است و کسي که آنها را محدود به يک جناح و گروه کند به نظام و مردم جفا کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان