تاریخ 1396/07/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرمانده سپاه ناحيه دامغان:
تشييع و تدفين 3 شهيد گمنام پنجشنبه هفته جاري در دامغان

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرمانده سپاه ناحيه دامغان ازآيين باشکوه تشييع و تدفين 3 شهيد گمنام در روز پنج‌شنبه هفته جاري مصادف با 28 ماه محرم‌الحرام در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ پاسدار محمد خوشقدم با بيان اين مطلب به خبرنگار ما در دامغان اظهار داشت: آيين تشييع و تدفين اين آلاله‌هاي گمنام ساعت 8:30 صبح روز پنج‌شنبه 27 مهر ماه سال‌جاري از جوار آستان مقدس و نوراني امامزادگان محمد و جعفر(ع) آغاز و در بوستان دانشجوي شهر دامغان به خاک سپرده خواهند شد.

وي اضافه کرد: تاکنون 25 شهيد گمنام در شهرستان دامغان و در شهرهاي دامغان، ديباج، کلاته رودبار، اميريه و روستاي حسن آباد به خاک سپرده شدند و با ورود اين 3 شهيد گمنام تعداد شهداي گمنام در شهرستان دامغان به 28 شهيد خواهد رسيد.

فرمانده سپاه ناحيه دامغان تصريح کرد: آيين وداع با شهداي گمنام چهارشنبه شب هفته جاري بعد از نماز مغرب و عشاء به ميزباني حسينيه اعظم حضرت ابوالفضل(ع) دامغان برگزار خواهد شد.

وي ارج نهادن به مقام رفيع و والامقام شهدا را وظيفه تک تک افراد جامعه اسلامي دانست، افزود: امروز تکليف و مسئوليت خطيري بر عهده شهرستان است که از اين شهداي گمنام به خوبي ميزباني کنيم.

وي اضافه کرد: تشييع و تدفين شهداي گمنام يک حرکت بزرگ فرهنگي و نوين و پرنشاط است که باعث ارتقاي فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه مي‌شود و گسترش و ترويج معارف و فرهنگ دفاع مقدس و ارزش‌هاي ديني و اسلامي و پراکنده شدن عطر و شميم خوش شهادت مي‌شود.

خوشقدم با تاکيد بر باشکوه برگزار شدن آيين تشييع و خاک سپاري شهداي گمنام در شهرستان دامغان، اظهار داشت: دشمن از فرهنگ ايثار و شهادت ملت ايران مي‌ترسد و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران مرهون خون پاک و مطهر شهدا و به ويژه خون پاک و مطهر شهداي گمنام است که بي‌نام و نشان رفتند و با نثار جان خود حماسه‌هاي بسيار بزرگ و افتخار‌آفريني را آفريدند.

وي در خاتمه گفت: ملت ايران قدر دان شهدا هستند و تابوت و ياد شهدا براي مردم ايران مقدس و با ارزش است و هر روز که از عمر با ارزش انقلاب اسلامي ايران مي‌گذرد، عشق و ايمان به شهدا در دل مردم بيشتر مي‌شود.

شهرستان دامغان در دوران دفاع مقدس و به پيروزي رسيدن انقلاب اسلامي ايران و شهداي مدافع حرم 630 شهيد، يک هزار و 400 جانباز و 33 آزاده سرافراز تقديم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان