تاریخ 1396/07/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در انجمن اوليا و مربيان شهرستان‌ها و مناطق تابعه مطرح شد؛
بيش از 6 هزار و 300 نفر عضو انجمن اوليا و مربيان مدارس استان هستند

سرويس خبر

استاندارسمنان گفت: هر چه آموزش و پرورش تلاش کند، پيوند ميان اوليا و مربيان را قوي‌تر کند، شاهد آثار و برکات بيشتر در عرصه شکوفايي استعدادهاي فرزندان خواهيم بود.

محمدرضا خباز در جمع شوراي انجمن اوليا و مربيان شهرستان‌ها و مناطق تابعه آن‌ها اظهار داشت: مهم‌ترين مسئله تربيت صحيح فرزندان است و اگر اطلاعات معلمان و اوليا باهم ترکيب شود مي‌توانيم نسخه‌هاي نجات بخشي براي فرزندان تجويز کنيم.

وي با تأکيد بر لزوم مقابله با آسيب‌هاي اجتماعي در بين دانش‌آموزان بيان کرد: اين قشر بيش از همه آسيب‌پذير و قابل‌نفوذ است و بايد به آنان توجه ويژه‌اي داشته باشيم چراکه نفوذ دشمن در افکار اين قشر مي‌تواند آينده اين نظام را نيز به خطر بيندازد.

خباز از اجراي طرح‌هاي فرهنگي محله محور در استان سمنان خبر داد و گفت: تاکنون بالغ‌بر 15 محله در مراحل نيازسنجي کارشناسان فرهنگي براي اجراي اين طرح شناسايي‌شده است.

وي با بيان اينکه با اجراي اين طرح‌ها بالغ‌بر 10 هزار دانش‌آموز سمناني در طرح‌هاي فرهنگي محله محور استان سمنان سامان‌دهي مي‌شوند، تأکيد کرد: در تلاش هستيم که با کمک اوليا سطح آموزش، بهداشت و بالندگي دانش‌آموزان اين مناطق را که مديران آينده کشور هستند، را در دستور کار قرار دهيم.استاندار سمنان با تأکيد بر اينکه آموزش‌وپرورش بايد تلاش کند پيوند ميان اوليا و مربيان را قوي‌تر کند، اذعان کرد: اين مسئله زمينه‌ساز شکوفايي استعدادهاي نهفته در دانش‌آموزان مي‌شود و اگر اولياء را به‌منزله باله‌اي پرنده در نظر بگيريم، نمي‌شود بالي ضعيف و ديگري قوي باشد و والدين و مربيان بايد با همدلي، همراهي و وحدت کلمه در جهت رشد فرزندان اين سرزمين به‌پيش بروند.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: بيش از 6 هزار و 300 نفر عضو انجمن اوليا و مربيان مدارس استان هستند. مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان در اين نشست، اظهار داشت: به‌جز پنج تا 6 درصد مدارس روستايي که سرانه آنها واريز شده است، مابقي مدارس با کمک اولياي دانش‌آموزان اداره مي‌شود.محمدرضا جهان ادامه داد: مراکز مشاوره آموزش و پرورش زير نظر انجمن اوليا و خانواده در حال فعاليت هستند.وي تصريح کرد: در همه مدارس واجد شرايط استان سمنان، انتخابات انجمن اوليا و مربيان انجام شده است.محمدرضا جهان افزود: دوره‌هاي گوناگون آسيب‌شناسي خانواده، تربيت ديني نوجوانان و روش‌هاي ارتقاي سلامت رواني خانواده ازجمله دوره‌هاي برگزار شده در آموزش و پرورش است.

مديرکل آموزش وپرورش استان سمنان تعداد اعضاي انجمن اوليا و مربيان در سطح استان را بيش از 6300 نفر اعلام کرد و گفت: بيش از 2900 نفرمرد وبيش از 3400 نفر زن عضو انجمن اوليا و مربيان استان هستند.

وي ادامه داد: تشکيل 6 جلسه شوراي انجمن اولياء و مربيان اداره کل، 71 جلسه شوراي انجمن اوليا و مربيان در شهرستان‌ها و مناطق و تشکيل قريب به سه هزار جلسه انجمن اوليا و مربيان در مدارس از اقدامات انجمن اوليا و مربيان استان مي‌باشد.محمدرضا جهان در خصوص اقدامات اداره کل آموزش و پرورش در سال 96-95 در ارتباط با شوراي انجمن اوليا و مربيان گزارشي ارائه داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان