تاریخ 1396/07/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس پليس فتا استان سمنان خبر داد؛
بازيگوشي مجازي پاي کودک 13 ساله را به محاکم قضايي کشاند!

سرويس حوادث:

رئيس پليس فتا استان سمنان با بيان اينکه برخي خانواده‌ها توصيه‌ها و هشدارهاي پليس فتا در خصوص نظارت بر رفتار سايبري فرزندان را جدي نمي‌گيرند، گفت: اين عدم نظارت باعث مي‌شود، تا فرزندان آنها در اين فضا هر کاري دوست دارند انجام دهند که گاه پيامدهايي از حمله باز شدن پاي فرزندان آنها به محاکم قضايي را به همراه دارد.

سرهنگ حسين صادقي کاشان با تاکيد بر لزوم نظارت بر فعاليت سايبري فرزندان اظهار کرد: در يک فقره پرونده تشکيلي در پليس فتا شاهد ايجاد مزاحمت کودک 13 ساله براي کاربران شبکه‌هاي اجتماعي بوديم. وي در خصوص اتهام اين کودک گفت: اين کودک با استفاده از يکي از شبکه‌هاي اجتماعي پيام‌رسان اقدام به ارسال پيا‌م‌هاي با مضامين" گوشي شما هک شده است و... " کرده که با شکايت شاکي همراه بود.

رئيس پليس فتا استان سمنان ادامه داد: با توجه به اينکه مزاحمت سايبري جرم است، خانواده اين کودک بايد پاسخگوي رفتار سايبري فرزند خود باشند.

سرهنگ صادقي با بيان اينکه اين مزاحمت که در پي بازيگوشي کودکانه صورت گرفته بود، بيشتر به خاطر غفلت والدين از نظارت سايبري بود، افزود: در پي اين تعلل حالا بايد والدين اين کودک 13 ساله به محاکم قضايي مراجعه و پاسخگويي رفتار فرزند خود باشند. اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به شکايت رسمي شاکي از اين کودک ادامه‌ داد: براساس قانون خانواده اين کودک بايد رضايت شاکي را جلب کنند وگرنه مشکلاتي براي فرزند آنها به وجود مي‌آيد.

رئيس پليس فتا استان سمنان با بيان اينکه همراهي والدين با فرزندان در فضاي مجازي باعث مي‌‌گردد، تا آنها از مخاطرات و تهديدات فضاي سايبر ايمن بمانند، اضافه کرد: والدين بايد دانش سايبري خود را به روز کنند و حتما بر فعاليت فرزندان خود در اين فضا نظارت داشته باشند.

وي با بيان اينکه اين نظارت مي‌تواند با کمک نرم افزارهاي نظارتي صورت گيرد، افزود: همراهي در اين فضا در گام اول جلب اعتماد فرزندان و دادن آموزش‌هاي لازم به آنها است تا آنها اين همراهي را مزاحمت تلقي نکنند.

سرهنگ صادقي تاکيد کرد: والدين آموزش‌هاي لازم اعم از ميزان و زمان استفاده، بارگذاري مطالب و... را به فرزندان خود همواره گوشزد کنند تا آنها وقت خود را به بطالت در فضاي سايبر صرف نکنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان