تاریخ 1396/07/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس هيأت کوهنوردي استان سمنان:
کوهنوردان استان سمنان به قله نيزوا و ديواره سنگسر سُل صعود مي‌کنند

سرويس ورزشي:

رئيس هيأت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان سمنان با بيان اينکه صعود به قله نيزوا و ديواره سنگسر سُل را در برنامه داريم، گفت: استان سمنان از موقعيت‌ خوب طبيعي برخوردار است.

علي‌رضا کريم در تشريح برنامه‌هاي هيأت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان سمنان اظهار کرد: محور اصلي برنامه‌هاي ما، صعود به قلل داخلي استان و قله‌هاي مشهور کشوري است.

وي با اشاره به اينکه صعود به قله نيزوا را در دستور کار داريم، تصريح کرد: نيزوا نام يکي از قله‌هاي معروف کوه‌هاي البرز واقع در دهستان چاشم و بخش شهميرزاد در استان سمنان است؛ اين قله بلندترين قله شهرستان مهدي‌شهر و سومين قله مرتفع استان سمنان پس از قله شاهوار شاهرود محسوب مي‌شود.

رئيس هيأت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان سمنان با بيان اينکه صعود به ديواره سنگسر سل از ديگر برنامه‌هاي مهر و آبان است، اضافه کرد: ديواره سنگسر سل يکي از ديواره‌هاي طبيعي صخره‌نوردي در ايران بوده که در پنج کيلومتري شمال منطقه دربند مهدي‌شهر واقع شده است.

کريم با تأکيد بر اينکه سنگسر سل به شکل يک توده عظيم آهکي به ارتفاع تقريبي 250 متر در بلندترين نقطه و طول تقريبي 700 متر قرار گرفته است، اضافه کرد: صعود به اين ديواره در برنامه‌هاي ما قرار دارد.

وي با اشاره به اينکه استان سمنان از موقعيت‌هاي زيرساختي طبيعي و کوهنوردي برخوردار است، تصريح کرد: اين مناظر بسيار ديدني هستند.

رئيس هيأت کوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان سمنان با تأکيد بر اينکه بيش از 6 ديواره طبيعي در استان سمنان داريم، افزود: ديواره سنگسر سل، دربند، آرش کوه، اوروم، بسطام و دامغان در فهرست اين ديواره‌ها قرار دارند.

کريم با بيان اينکه ظرفيت‌هاي خوبي در کوهنوردي استان سمنان داريم، اظهار کرد: بايد اين ظرفيت‌ها مورد حمايت ويژه قرار گيرد و برنامه‌هاي آموزشي خوبي در هيأت داريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان