تاریخ 1396/07/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي سمنان تاکيد کرد:
ضرورت گسترش دامنه‌ي تحقيقات در حوزه حفاظت، احيا و تعادل بخشي منابع آب زيرزميني در استان

سرويس خبر

جلسه هم‌انديشي و تبادل نظر مديران و کارشناسان شرکت آب منطقه‌اي سمنان با اعضاي هيات علمي و اساتيد دانشگاه صنعتي شاهرود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت آب منطقه‌اي سمنان، مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي سمنان در اين جلسه که با حضور دکتر دستفان معاون پژوهشي دانشگاه صنعتي شاهرود و اعضاي هيات علمي اين دانشگاه برگزار شد، بر ضرورت گسترش دامنه‌ي تحقيقات علمي و همکاري علمي در حوزه حفاظت، احيا و تعادل بخشي منابع آب زيرزميني در استان سمنان تأکيد کرد.دکتر ايرج حيدريان با تأکيد بر اهميت اين موضوع گفت: در اين راستا بايد ارتباط و تعامل شرکت آب منطقه‌اي سمنان و دانشگاه صنعتي شاهرود بيشتر و تنگاتنگ‌تر شود.

وي با بيان اينکه امروزه بحران آب از مقياس محلي و منطقه‌اي به مقياس فراملي و فرامنطقه‌اي تغيير کرده است، اضافه کرد: امروزه که منابع آب زيرزميني به شدت افت پيدا کرده است و حتي براي تأمين آب از منابع آب‌هاي سطحي هم با مشکل مواجه شده‌ايم، بايستي با مديريت در مصرف آب و استفاده از شيوه‌هاي نوين آبياري و تغيير الگوي کشت و اصلاح الگوي مصرف از بحران عبور نماييم.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي سمنان همچنين خاطرنشان کرد: امروزه استفاده و اضافه برداشت غيرمجاز از چاه‌هاي مجاز، صنايع بزرگ با نياز آبي بالا، حفر چاه‌هاي غيرمجاز و برداشت غيرمجاز از آب‌هاي سطحي مثل رودخانه‌ها، نهرها، سدها و... فاجعه بزرگ بحران کمبود منابع آبي و افت شديد آب‌هاي زيرزميني را به بار آورده است و باعث به وجود آمدن بحران آب شده است.

دکتر حيدريان تأکيد کرد: در همين راستا لازم است دامنه تحقيقات و همکاري و تعاملات مربوطه در حوزه حفاظت از منابع آبي و بهينه‌سازي مصرف آب در بخش کشاورزي و صنعت بين شرکت آب منطقه‌اي و دانشگاه صنعتي شاهرود گسترش يابد.

وي اظهار داشت: شرکت آب منطقه‌اي سمنان از تمام ظرفيت‌هاي علمي پژوهشي و تحقيقاتي دانشگاه صنعتي شاهرود براي رسيدن به اهداف مد‌نظر استفاده خواهد کرد.

تبادل‌نظر در خصوص انعقاد تفاهم‌نامه‌هاي همکاري، اجراي طرح احيا و تعادل بخشي منابع آب زيرزميني، بهره‌برداري از آ‌ب‌هاي غيرمتعارف، سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در حوزه آب اصلاح، بهينه‌سازي مصرف آب در بخش کشاورزي ، صنعت و... از جمله محورهاي اصلي بحث و تبادل‌نظر در اين جلسه بود.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان