تاریخ 1396/07/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در شرکت توزيع برق برگزار شد؛
اولين نشست کميته مديريت انرژي استان سمنان

سرويس خبر

با حضور مديرکل دفتر فني استانداري و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرائي، اولين نشست کميته مديريت انرژي استان، به ميزباني شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان برگزار شد.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان در اين نشست گفت: کميته مديريت انرژي، ناظر بر حامل‌هاي انرژي و مديريت اين حامل‌ها با نگاه بلند مدت است و به عنوان زيرمجموعه‌ي شوراي فني استان فعاليت مي‌نمايد.

مهندس سيدمحمد موسوي‌زاده بيان داشت: براساس يک پژوهش بين‌المللي که براي شناسائي 10 چالش بزرگ دنيا صورت گرفته، اولين موضوع بحث انرژي است و توجه به موضوع مديريت مصرف يک ضرورت است.وي با ابراز اين که استان سمنان در شش ماهه اول امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل به لحاظ مصرف انرژي و پيک بار رشد چشمگيري داشته، افزود: پيام اين رشد مصرف اين است که مي‌بايد براي استفاده بهينه در مصرف، به فکر مديريت انرژي باشيم.

وي تصريح کرد: رويکرد اين کارگروه، بهره‌گيري و به کارگيري منسجم قوانين، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌هاي مربوط به مديريت مصرف منابع انرژي و اصلاح الگوي مصرف و همچنين اجراي اقدامات و برنامه‌هاي فرهنگي و بدون هزينه براي فرهنگ‌سازي اين مهم است.

وي با تأکيد بر ترسيم نقشه راه انرژي استان با مشارکت بخش‌هاي مختلف خصوصي و دولتي، اظهار داشت: در اين زمينه مي بايست چشم‌اندازي پنج يا 10 ساله در بخش‌هاي توليد، انتقال و توزيع را برنامه‌ريزي و مشخص کرده و بر اساس آن حرکت نمائيم.

مهندس موسوي زاده با عنوان اين که تعيين برچسب انرژي ساختمان‌هاي اداري، از جمله هدف اين کميته است، يادآور شد: پيگيري و اجراي اين کار، نياز به اراده و تعامل دارد و در تمامي بخش‌ها به ويژه ادارات و ساختمان‌هاي عمومي و اداري، امکان عملياتي نمودن آن وجود دارد.

ادامه در صفحه 4


نسخه چاپي ارسال به دوستان