تاریخ 1396/06/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرماندار شاهرود: بايد براي سرمايه‌گذار فرش قرمز پهن کرد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شاهرود ضمن گلايه از برخي استعلامات اداري براي سرمايه‌گذاران، گفت: سرمايه‌گذاران نبايد در ادارات شاهرود سرگردان بمانند، چرا که با اصل اقتصاد مقاومتي در تضا‌د است.

سيد محمدرضا‌هاشمي در نشست شوراي اداري شاهرود ضمن انتقاد شديد از برخي ادارات و دستگاه‌هاي دولتي و خدماتي مخصوصا مجموعه وزارت نيرو درباره تسهيل در شرايط سرمايه‌گذاري، بيان کرد: سرمايه‌گذاران نبايد در ادارات شاهرود سرگردان بمانند و هيچ عذري در اين راستا پذيرفتني نيست.

وي افزود: معنايي براي اين امر نمي توان يافت که يک استعلام از مجموعه آب منطقه اي براي سرمايه‌گذاري که منجر به اشتغال، توسعه اقتصادي و رفع موانع مي شود 45 روز به طول انجامد، لذا با دستور مستقيم استاندار مبني بر تنفيظ اختيارات ادارات کل در اين موارد به ادارات شهرستاني نبايد شاهد رخ دادن چنين عملکردهايي باشيم.

معاون استاندار سمنان، با بيان اينکه امروز بايد براي سرمايه گذار فرش قرمز پهن کرد نه اينکه وي را در پشت درب اتاق روسا نگه‌داشت، گفت: بايد شرايط را براي سرمايه‌گذاران تسهيل کرد.

هاشمي همچنين خواستار عنايت بيشتر مسئولان ادارات به مقوله خدمت‌رساني به مردم شد و بيان کرد: متاسفانه هستند روساي ادارات شهرستاني که از ابتداي سال هنوز رنگ روستاهاي محرومي مانند اسب‌کشان را نديده‌اند اين درحالي است که ما مديران شهرستان هستيم و نه شهر شاهرود.

وي افزود: ما گلايه‌اي نيز از برخي مديران کل داريم که بعضاً از ابتداي سال تا کنون به شاهرود سفر هم نکرده‌اند که البته اين امر نيز به ادارات شهرستاني باز مي‌گردد، چراکه مسئولان شهرستاني ما بايد از آنها دعوت کنند، لذا بايد در بين مردم حضور يافت و از مشکلاتشان آگاه شد. نبايد بگذاريم، اين احساس در بين مردم به‌وجود آيد که براي رسيدگي به کارشان حتما بايد به فرمانداري يا مرکز استان مراجعه کنند.

فرماندار شاهرود با بيان اينکه اگر مديري نمي‌تواند در شرايط خدمت‌رساني به مردم فارغ از ساعت اداري و شرايط مديريت جهادي اقدام کند بايد از مجموعه خداحافظي کند، بيان کرد: ما بايد تفکر دهه 60 را با برنامه دهه 90 در هم بياميزيم، روزگاري به ياد داريم که مسئولان جهاد در ابتداي انقلاب در نقاط روستايي بدون آسفالت، خودروهاي چند ميليوني، بدون کولر و با مشقت بسيار به مردم سرکشي مي‌کردند، لذا امروز که همه شرايط فراهم است عذري براي عدم حضور مديران در روستاها وجود ندارد.

هاشمي بيان کرد: ما در فرمانداري شاهد حضور پيرمردي روستايي بوديم که از دورترين نقاط شهرستان براي رفع مشکلاتش آمده بود ما بارها و بارها اعلام کرده‌ايم، برگرداندن ارباب رجوعي که از بيارجمند، طرود، ستوه، بيدستان، اسب کشان، زمان‌آباد و... مي‌آيد غلط است، شايد بتوان به کسي در درون شهر حضور دارد، گفت: براي ادامه کارش روزي ديگر مراجعه کند، اما روستايي که در نهايت ماهي 50 هزار تومان يارانه مي‌گيرد و همان ميزان را بايد خرج سفر کند که به ديدار يک مسئول بيايد نبايد نااميد بازگردد.

وي افزود: مديران ما بايد به گونه‌اي رفتار کنند که حتي جواب نه را نيز با عطوفت به ارباب رجوع بدهد، اين نيست که مردم بيايند و پشت درب اتاق مسئولي بمانند، ما با اين رفتارها برخورد خواهيم کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان