تاریخ 1396/06/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون وزير صنعت ـ معدن و تجارت در گرمسار؛
حضور ? سرمايه‌گذار داخلي و خارجي در منطقه ويژه اقتصادي گرمسار تا پايان سال

گرمسار-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جلسه بررسي روند اجرايي منطقه ويژه اقتصادي گرمسار با حضور معظمي معاون وزير صنعت ـ معدن و تجارت،کاتب نماينده مردم شهرستان‌هاي گرمسار و آرادان، طاهري فرماندار شهرستان و جمعي از مديران کل مرتبط استان، رؤساي دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان برگزار گرديد.

در ابتداي اين جلسه طاهري فرماندار شهرستان ضمن قدرداني از حضور مسئولان کشوري واستاني در راستاي تحقق اهداف عاليه اقتصاد مقاومتي و برنامه‌ريزي جهت تسريع در روند اجرايي و بهره‌برداري شدن اين منطقه بسيار استراتژيک در گرمسار، اظهار داشت: اقتصاد پايدار محصول برنامه‌ريزي اصولي و استراتژيک براساس داشته‌هاي واقعي هر منطقه است که اين مقصود نيز فقط با ايجاد زيرساخت‌هاي مناسب و منطبق با نيازمندي‌هاي واقعي حاصل مي‌گردد. در راستاي دستيابي به منظور فوق، ايجاد مناطق ويژه اقتصادي مي‌تواند، بستر مناسبي براي توفيق در اين اهداف بوده و پايه‌گذار توسعه محلي، استاني و حتي ملي باشد.

وي افزود: منطقه ويژه اقتصادي گرمسار نيز بر همين اساس و با مطالعات اصولي و جامع نگر منطقه‌اي و فرا‌منطقه‌اي برنامه‌ريزي و بنيان نهاده شده، تا بتواند با استفاده از قابليت‌هاي بالايي که در استان سمنان و شهر گرمسار و استان‌هاي همجوار علي‌الخصوص خراسان و تهران وجود دارد موجد يک الگو و شاخص جديد در اين منطقه از کشور باشد.

فرماندار در بخش ديگري از سخنان خود گفت: تمام انشعابات حوزه زير ساخت در منطقه ويژه اقتصادي تکميل و در حال انجام است.

طاهري دغدغه اصلي مقام معظم رهبري و دولت محترم تدبير و اميد را اشتغال جوانان عنوان نمود و افزود: اين پروژه نقش بسيار مهمي در ايجاد اشتغال منطقه خواهد داشت.

کاتب نماينده مردم نيز با ايراد بيانات خود ضمن بررسي موانع موجود با هماهنگي‌هاي لازم خواستار تسريع اجراي اين پروژه شد.

معظمي معاون وزير صنعت معدن و تجارت نيز ازحضور 5 سرمايه‌گذار داخلي و خارجي در منطقه ويژه اقتصادي گرمسار تا پايان سال 96 خبر داد.

منطقه ويژه اقتصادي گرمسار در کيلومتر 15محور گرمسارـ قم و در فاصله 80 کيلومتري تهران در مجاورت خط راه آهن و کريدور شمال‌شرق در حالي قرار گرفته که زمين اين مجموعه به دليل مباحث محيط‌زيستي يک‌بار در سال تاريخ 22 مهر ماه سال 94 با مصوبه هيأت دولت جابه‌جا شد.

مصوبه اجرايي اين منطقه اقتصادي پس از صدور در سال91، ابتدا قرار بود، در مکاني ديگر احداث شود، اما آئين کلنگ‌زني اين پروژه مهم اقتصادي و عمراني در مکان جديد برزمين خورد.

اجراي اين طرح بزرگ عمراني مي‌تواند فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري فراواني را از پايتخت به استان سمنان و شهرستان گرمسار سرازير سازد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان