تاریخ 1396/06/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اسماعيل جبارزاده معاون سياسي وزير کشور شد
آغاز تغييرات در وزارت کشور

گروه سياسي: با وجود اينکه مديران ارشد دولت روحاني به نسبت دولت قبلي از حاشيه امنيت بيشتري برخوردار‌ند اما معاونت سياسي وزارت کشور جزو معدود سمت‌هايي است که رفت و آمد افراد در آن زياد است و از آغاز دولت روحاني تا الان در طول چهار سال گذشته چهار نفر بعنوان معاون سياسي ايفاي وظيفه کرده اند . سيدکاظم ميرولد در 10 شهريور 92 اولين معاون سياسي وزارت کشور در دولت حسن روحاني شد. «محمدحسين مقيمي» در 28 دي 93 معاون سياسي وزير کشور شد، اما دو سال بعد در تاريخ 14 شهريور 1395 در حکم از سوي وزير کشور مقيمي‌به سمت قائم‌مقام وزير کشور منصوب شد و چند ماهي طول کشيد تا معاون سياسي وزير کشور منصوب شود و سرانجام علي اصغر احمدي در تاريخ 20 آذر 1395 بعنوان معاون معرفي شد و عمر معاونت احمدي نيز کمتر از يک سال بود و ديروز طي حکمي‌از سوي وزير کشور اسماعيل جبارزاده بعنوان معاون سياسي وزير کشور منصوب شد و اين آغاز تغييرات در وزارت کشور است که به گفته وزير کشور تا آخر شهريور ماه تغييراتي در استانداران خواهيم داشت.

عبدالرضا رحماني فضلي وزير کشور در حکمي‌اسماعيل جبارزاده را به عنوان معاون سياسي خود منصوب کرد. به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت کشور در بخشي از حکم عبدالرضا رحماني فضلي خطاب به اسماعيل جبارزاده آمده است: تلاش مؤثر در جهت حمايت و تقويت احزاب و تشکل‌ها، ايجاد همبستگي و برنامه ريزي براي تقويت وحدت و انسجام ميان کليه اقوام و اقليت‌ها، پيگيري مستمر براي نهايي شدن لايحه جامع انتخابات، انجام مطلوب امور مربوط به تقسيمات کشوري، تمهيد مقدمات و فراهم سازي بستر و زمينه براي برگزاري هرچه شايسته تر انتخابات‌هاي آتي و هم افزائي و تقويت تعاملات با استانداري‌ها از اهم وظايف و مأموريت‌هاي جنابعالي است که انتظار دارد با برنامه ريزي مناسب و کارآمد در راستاي نيل به آن و در جهت تحقق شعار دولت دوازدهم «آزادي، امنيت، آرامش و پيشرفت» تلاش وکوشش نمائيد.

گفتني است علي اصغر احمدي در گفت‌وگو با ايلنا، درباره استعفايش از سمت معاونت سياسي وزارت کشور با بيان اين که از قول من عنوان کنيد هيچ‌گونه اتفاق و مطلب خاصي رخ نداده است و من از وزير محترم کشور خواهش کردم که با اين درخواست موافقت کنند، گفت: به دليل ضرورت پرداختن به بعضي از امور مربوط به زندگي شخصي احساس کردم که 3 الي 4 ماه بايد از امور اجرايي فاصله بگيرم.وي تاکيد کرد: به دليل اين که مسائل و مشکلاتم قابل حل نبودند اين درخواست را دادم.معاون سياسي سابق وزارت کشور تاکيد کرد: براساس تقاضا و نياز شخصي ضمن تشکر از آقاي رحماني‌فضلي، دولت محترم و عذرخواهي از ملت شريف ايران ترجيح دادم مدتي از مسئوليت اجرايي فاصله بگيرم و به امور شخصي بپردازم.احمدي با بيان اين که مثل يک سرباز در خدمت نظام خواهم بود، عنوان کرد: به هيچ وجه پست و جايگاه برايم مهم نبوده است و هرجا که بتوانم يک قدم واقعي براي مردم بردارم آن جا خدمت مي‌کنم و هيچ گاه جز اين کاري نکرده‌ام.

اسماعيل جبارزاده متولد 1339 در شهرستان خوي است. وي پيشتر نماينده مردم تبريز، اسکو و آذرشهر در مجلس چهارم، پنجم، ششم و هفتم، عضو هيئت رئيسه مجلس ششم و نايب رئيس کميسيون برنامه و بودجه مجلس هفتم بود.

جبارزاده فارغ‌التحصيل دکتراي علوم آزمايشگاهي از دانشگاه تبريز و همچنين، عضوهيات علمي‌دانشگاه تبريز است.وي در دولت يازدهم با تصويب هيات دولت در مورخه هشتم آبان 1392 به استانداري آذربايجان‌شرقي منصوب شد و 4 سال عهده‌دار اين سمت بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان