تاریخ 1396/06/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس اتاق بازرگاني سمنان در نشست صاحبان صنوف شرکت‌هاي حمل نقل بيان کرد:
شرکت محوري بايد جايگزين مالک محوري در صنعت ترابري شود

سرويس خبر

مديران اتحاديه‌هاي ترابري استان به همراه سرپرست حمل و نقل پايانه‌هاي استان نشست مشترکي را با رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان برگزار کردند.

علي اصغر جمعه‌اي رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان صنعت و حمل نقل را يک زنجيره خواند و اظهار داشت: حمل و نقل جدا از صنعت نيست، هرگاه اجزاي اين ساختار دچار اشکال شود سيستم با اختلال مواجه مي‌شود.

جمعه‌اي ادامه مي‌دهد: وقتي بنگاه‌هاي اقتصادي متوقف شوند بي‌شک سيستم حمل نقل هم متوقف خواهد شد.

وي مباحث هزينه تمام شده در صنعت حمل و نقل را حائز اهميت مي‌داند و اظهار مي‌دارد: فعالان اين صنعت بايد براي کاهش هزينه اجماع داشته باشند تا انسجام قيمت حمل نقل صورت پذيرد.

جمعه‌اي مشکل بزرگ صنعت ترابري را مالک محوري مي‌داند و خاطر نشان مي‌کند: مالک محوري باعث شده که مشکلات اين صنف عديده باشد و تنها راه برون رفت اين است که شرکت محوري را در ترابري کشور تجربه نمائيم.

رئيس اتاق سمنان معتقد است متوليان صنعت حمل نقل بايد رويکرد شرکت محوري در صنعت ترابري را تجربه نمايند.کيائي سرپرست حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان اجماع اتحاديه‌هاي مرتبط حمل و نقل را تاثير‌گذار خواند و گفت: اجماع تجربيات تشکل‌ها مي‌تواند راهگشاي بسياري از مشکلات باشد.کيائي از عزم جدي صنعت ترابري براي توسعه توليد خبر داد و اضافه کرد: از سال 1393 تا کنون نرخ و تعرفه حمل و نقل افزايش نداشته و قيمت گذاري طبق تعرفه‌هاي سابق صورت مي‌پذيرد.

سرپرست حمل و نقل پايانه‌هاي استان مشکلات اين صنف را پر مخاطره مي‌خواند و اظهار مي‌دارد: اشتغال 6000 نفري در صنعت ترابري بيانگر اين است که صنعت حمل و نقل نيازمند توليد و صادرات است.

نعيمي رئيس هيات مديره انجمن صنفي شرکت حمل و نقل شهرستان سمنان از عدم تمايل حمل کالاهاي صادراتي استان توسط رانندگان بومي خبر مي‌دهد و اضافه مي‌کند: بايد در اينگونه موارد تخفيفات و تفاضل خاص توسط پايانه‌ها به خودروهاي غير بومي اختصاص داده شود.

وي عدم افزايش کرايه در سنوات آتي را همکاري صنف با صنعت ذکر مي‌کند و ادامه مي‌دهد: انجمن صنفي تمام سعي و اهتمام خود را به خدمات واحدهاي صنعتي و معدني اختصاص داده است. در ادامه اين نشست مسائلي همانند : بررسي نرخ حمل استان‌هاي همجوار، بازارهاي هدف، عدم استفاده از تکنولوژي‌هاي روز در صنعت سيمان، وجود ماشين‌هاي مستهلک در صنعت ترابري مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان