تاریخ 1396/06/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
برگزاري جشن عاطفه‌ها در ?? نقطه سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل کميته امداد استان سمنان گفت: جشن عاطفه‌ها همزمان با روز 23شهريور در استان آغاز و تا پايان شب در 53نقطه شهري و روستايي ادامه خواهد داشت.

سيد جواد رضوي در نشست خبري خود با خبرنگاران پيرامون برگزاري جشن عاطفه‌هاي سال96، به ميزباني کميته امداد استان سمنان، ضمن بيان اينکه اين مراسم مطابق هر سال روز 23 شهريورماه برگزار مي‌شود، بيان داشت: 53نقطه شامل 15 پايگاه در سمنان، 13 پايگاه در شاهرود، هفت پايگاه در دامغان و پنج پايگاه در مهدي‌شهر در کنار چهار پايگاه در ميامي و سه پايگاه در سرخه، آردان و گرمسار عهده دار جمع آوري کمک‌هاي مردمي خواهند بود.

وي افزود: در سال جاري همچنين اين امکان به وجود آمده تا مردم نيک انديش استان سمنان با شماره گيري *8877 * 023# نيز به نيازمندان در جشن عاطفه‌ها کمک کنند.

مديرکل کميته امداد استان سمنان گفت: حساب بانک صادرات به شماره 0102318463009 و کارت بانکي 6037691990176984 به نام کميته امداد نيز آماده پذيرش کمک‌هاي نقدي به صورت انتقال وجه شتابي است.

رضوي با بيان اينکه کميته امداد امکان استفاده از سيستم‌هاي پرداخت نقدي و غير نقدي را براي رفاه مردم مهيا کرده است، گفت: در سال جاري تعداد پايگاه‌هاي ثابت کميته امداد در جشن عاطفه 15درصد کاهش يافته و با همراهي شرکت‌هاي اوپراتور در صدد هستيم تا واريز غيرحضوري را تسهيل کنيم.

وي افزود: در سال جاري همچنين جشن عاطفه در سه مرحله شامل 23شهريور ماه در پايگاه‌هاي سطح استان، بيست و چهارم همين ماه در سطح 21نقطه نماز جمعه و همچنين 19 مهرماه در سطح مدارس برگزار خواهد شد.

رضوي يادآور شد: پول و کالاي جمع آوري شده در مدارس بعد از ثبت و ضبط به خود مدارس بازگردانده مي‌شود و مديران مدرسه به صلاح‌ديد خود اين کمک‌ها را به دانش آموزان نيازمند تحويل مي‌دهند يا به مدارسي که دانش آموز نيازمند دارد، انتقال مي‌دهند.

وي خاطرنشان کرد: دين اسلام دين محبت محوري است و جشن عاطفه‌ها در کشور و دين اسلام طرفداران زيادي دارد و يکي از جلوه‌هاي محبت است که در شروع سال تحصيلي جديد به کمک دانش آموزان نيازمند مي‌آيد.

مديرکل کميته امداد استان سمنان اضافه کرد: سال گذشته چهار ميليارد و 610 ميليون ريال شامل کمک‌هاي امدادي، مراکز نيکوکاري و مدارس در جشن عاطفه‌ها جمع آوري شده بود که نسبت به سال 94 حدود 9 درصد رشد داشت و پيش بيني مي‌شود امسال 14 ميليارد ريال کمک مردمي جمع آوري شود.

استان سمنان 2 هزار و 24 دانش آموز و 278 دانشجو زير پوشش کميته امداد دارد، 22 هزار نفر از خدمات کميته امداد امام خميني (ره) بهره مي‌برند که شامل 13 هزار و 800 نفر مستمري‌بگير است و هشت هزار و 200 نفر نيز از کمک‌هاي تک يا چندخدمتي بهره مي‌گيرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان