تاریخ 1396/06/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس اداره آبفاي شاهرود:
100 کيلومتر شبکه فاضلاب در شاهرود اجرا شده است

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رييس اداره آب و فاضلاب شهر شاهرود بابيان اينکه با وجود حدود 10 هزار مشترک فاضلاب در شاهرود، 100 کيلومتر شبکه جمع‌آوري هم در اين شهر اجرا شده است، گفت: هم اکنون يکي از سه 'مدول' تصفيه‌خانه فاضلاب شاهرود در حال بهره‌برداري است، و اين يک مدول، ظرفيت پذيرش پساب منازل تا دو برابر تعداد مشترکان کنوني را نيز دارد.

ابراهيم باقري هدف از اجراي شبکه فاضلاب را استفاده دوباره از آب و کمک به منابع زيرزميني عنوان کرد و گفت: طرح‌هاي فاضلاب بسيار هزينه بر است و به اين منظور امسال با اختصاص اعتبار به اين حوزه، پنج پيمانکار در شبکه فاضلاب شاهرود مشغول به کار شدند.

رييس اداره آب و فاضلاب شاهرود با بيان اينکه حدود100 ميليارد ريال براي اجراي شبکه فاضلاب اختصاص داده شده، اضافه کرد: عمق خط انتقال پساب در برخي نقاط شاهرود دستکم 3.5 متر بوده و در برخي مناطق زمين سنگي است و به همين دليل اجراي آن هزينه زيادي در بر دارد.

وي افزود: چندين بار فراخوان جذب سرمايه‌گذار براي اجراي پروژه فاضلاب شاهرود داده شده و تعدادي متقاضي مراجعه کرده و در حال بررسي طرح هستند.

باقري تاکيد کرد: در بخش سرمايه‌گذاري هم افزايش ظرفيت تصفيه خانه و هم استفاده از فناوري‌هاي جديد و اصلاح فرايندهاي قديمي در دستور کار قرار گرفته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان