تاریخ 1396/06/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل کميته امداد استان سمنان:
جشن بزرگ ذبح 1000 راس گوسفند در شهر اميريه در روز عيد سعيد قربان

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان سمنان با اشاره به برگزاري چهارمين جشن بزرگ ذبح عظيم در روز با سعادت عيد سعيد قربان به ميزباني شهر اميريه گفت: در اين روز بيش از يک هزار راس گوسفند، گاو و شتر قرباني شد.

سيد‌جواد رضوي در خلال آيين چهارمين جشن بزرگ ذبح عظيم در شهر اميريه به خبرنگار ما در دامغان افزود: در روز فرخنده عيد سعيد قربان يک هزار راس گوسفند، گاو و شتر توسط قصابان محلي ذبح شد که از اين تعداد راس دام 400 راس از اين قرباني‌ها، اهدايي نيکوکار اميريه‌اي ابراهيم امير آباديان است.

وي اضافه کرد: پس از انجام ذبح تمامي دام‌هاي اهدايي نمايندگان کميته امداد امام خميني (ره) از شهرستان‌هاي استان سمنان به شهر اميريه آمده و سهميه گوشت خود را دريافت تا پس از بازگشت به شهرهاي خود در بين نيازمندان تحت پوشش خود توزيع کنند.

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان سمنان ارزش ريالي دام‌هاي قرباني شده را بيش از 6 ميليارد ريال بيان کرد و اظهار داشت: نيازمدان واقعي استان سمنان اولين کساني خواهند بود که در دريافت گوشت‌هاي قرباني در الويت قرار دارند.

وي اضافه کرد: با توجه به تاکيدات رهبر معظم انقلاب مبني بر رسيدگي و توجه به افراد مستحق و نيازمند در جامعه، کميته امداد امام خميني(ره) استان سمنان با برنامه‌ريزي و هماهنگي‌هاي که انجام شد، تلاش دارد در سريع‌ترين زمان گوشت‌هاي قرباني شده به دستان افراد مستحق و نيازمند در سطح استان سمنان برسد.

وي با بيان اينکه 22 هزار نفر در استان سمنان تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) هستند، افزود: اين ميزان آمار 7 در صد جمعيت استان سمنان را تشکيل مي‌دهد که از مددجويان و مستمري بگيران تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) استان سمنان هستند.

رضوي به ارزش و عمل قرباني کردن از ديدگاه آيات و روايات اشاره و اظهار داشت: با توجه به اينکه سنت ارزنده و پسنديده قرباني کردن از ديدگاه آيات و روايات توصيه و تاکيد فراوان شده و اين عمل شايسته از نشانه‌هاي سخاوتمندي است.

وي گفت: بايد تلاش کرد فرهنگ دستگيري از نيازمندان در جامعه ترويج و گسترش پيدا کند و برگزاري جشن ذبح عظيم که براي چهارمين سال متوالي در شهر اميريه در حال برگزاري است نمونه‌اي از توجه به نيازمندان جامعه است.

در چهارمين جشن بزرگ ذبح عظيم شهر اميريه، امام جمعه، فرماندار، نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي، مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان سمنان، روحانيان، جمعي از مسئولان استاني و شهرستاني، خيران و قشرهاي مختلف مردم حضور داشتند.

شهر اميريه در 25 کيلومتري جنوب غربي شهرستان دامغان واقع شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان