تاریخ 1396/06/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
تشيع پيکر شهيد مدافع حرم در شهرستان مهديشهر

مهديشهر- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

بار ديگر تيپ فاطميون با افتخار قرباني ديگري را به پيشگاه اهل بيت(ع) و حضرت زينب(س) تقديم کردند و ايام عيد قربان پيکر اين شهيد سرافراز از قربانگاه بازگشت تا معناي واقعي قرباني دادن در راه اهل بيت(ع) در مهديشهر به نمايش گذاشته شود. پيکر شهيد حسن حسني غريبانه بدون حضور پدر و مادر و همسر وي بازگشت ولي مردم مهديشهر در مراسم وداع با اين شهيد 21 ساله همه پدر و مادر، برادر و خواهر شهيد شدند و همچون گلي تابوت وي را در آغوش گشودند و بوئيدند و بوسيدند.

در مراسم وداع شهيد حسن حسني که با حضور مردم شهيد پرور مهديشهر در مسجد صاحب الزمان(عج) برگزار شد، ضمن تجديد ميثاق با شهدا به ويژه شهداي مدافع حرم به مقام اين شهيد اداي احترام کردند.

در اين مراسم وداع مردم مهديشهر و بستگان و هموطنان اين شهيد تيپ فاطميون، با مداحي و ذکر مصيبت، دل‌ها روانه کربلا شد و نواي لبيک يا حسين، لبيک يا زينب و لبيک يا حيدر به آسمان برخواست.

حجت‌الاسلام شمس‌الدين سخنران اين مراسم، اظهار کرد: شهداي مدافع حرم مي‌توانستند نروند، ولي دفاع از حرم و حريم حضرت زينب(س) را براي خود واجب مي ديدند و اعتقاد داشتند براي ابا عبدالله الحسين(ع) زندگي که سهل است بايد سر هم داد.

وي تصريح کرد: شهيد حسني‌ها و حججي‌ها دغدغه دنيوي نداشتند بلکه دغدغه آنان دين و اهل بيت(ع) و رضايت خداوند بود و اگر حرفي مي زدند پاي حرفشان مي‌ايستادند. پيکر مطهر اين شهيد در دستان مردم شهيد پرور مهديشهر از ميدان شهدا با حضور امام جمعه، روحانيون، مسئولين، خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران و مردم قدرشناس و شهيد پرور مهديشهر تا گلزار مقدس شهداي طالب‌آباد تشييع و به خاک سپرده شد در اين مراسم حضرت حجه الاسلام والمسلمين باراني امام جمعه مهديشهر گفت بازگشت پيکر پاک و مطهر شهيد «حسن حسني» مدافع حرم حضرت زينب(س) موجب عطر آگين شدن فضاي شهادت در جامعه اسلامي و در شهر امام زمان(عج) مهديشهر شده است.

وي گفت مدافعان حرم حضرت زينب(س) در حقيقت مدافعان حرم اهل بيت عصمت و طهارت هستند که در راه مبارزه با گروه‌هاي تکفيري و داعش و در راس آن آمريکاي جنايتکار، در اوج غربت به درجه شهادت رسيدند و نگذاشتند به ساحت مقدس حرم مطهر حضرت زينب(س) جسارتي شود.

امام جمعه مهديشهر ضمن عرض تسليت به مردم شهيد‌پرور و ولايت‌مدار شهرستان مهديشهر و خانواده عزيز اين شهيد که در کشور افغانستان به سر مي‌برند و در آيين استقبال و تشييع فرزند خود حضور ندارند، از آحاد مردم که در تشييع پيکر مطهر اين شهيد حضور يافتند، تشکر نمود و گفت: شهيد مدافع حرم «حسن حسني» را جزء خانواده خود دانستند و به نيابت از پدر، مادر، همسر، برادر و خواهر اين شهيد در مراسم استقبال، وداع و تشييع پيکر پاک و مطهر اين شهيد بزرگوار شرکت گسترده داشتند و دين خودشان را به شهدا ادا نمودند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان