تاریخ 1396/06/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با حضور معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش استان سمنان:
برگزاري سومين کارگاه دانش‌افزايي برنامه تدبير در شهرستان شاهرود

سرويس خبر

به منظور هم‌انديشي و ارزيابي روند اجراي برنامه تدبير در سال تحصيلي گذشته و تمهيد مقدمات اجراي مطلوب آن در سال تحصيلي پيش رو، سومين کارگاه دانش‌افزايي ويژه مديران و معاونان آموزشي کليه مدارس ابتدايي در روز يکشنبه پنجم مرداد ماه به ميزباني دبستان شاهد شهداي باغزندان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، در اين کارگاه که با حضور غفار محمدي معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش و پرورش استان، باطبي رياست اداره آموزش ابتدايي دوره دوم اداره کل و سرکار خانم محبي معاون آموزش ابتدايي شهرستان برگزار گرديد. محمدي با تکيه بر مصاديق و الگوهاي موفق مديريتي به تشريح اصول مديريت در مدارس و رويکردها و الگوهاي آن پرداخته و بر لزوم بکارگيري روش‌هاي نوين تدريس از سوي معلمان، ترغيب حس مشارکت‌جويي و کنجکاوي، تقويت قدرت خلاقيت و نوآوري در دانش‌آموزان و تلاش براي ايجاد نشاط و شادابي در فعاليت‌هاي آموزشي و پرورشي جهت افزايش شور و اشتياق دانش‌آموزان به حضور در مدرسه تأکيد کرد.

سپس محبي ضمن تقدير و تشکر از مديران به جهت همراهي و تلاش مطلوب آنان در اجراي طرح و برنامه‌هاي آموزش ابتدايي به‌ويژه برنامه تدبير، خاطرنشان کرد که بررسي‌ها و تحليل‌هاي انجام شده و نتايج حاصل از آن گواه اين است که در سال گذشته مديراني در برنامه تدبير موفق بوده‌اند که در گام نخست، برنامه تدبير و رويکرد برنامه محوري را پذيرفته و در واقع تغيير را از خودشان آغاز نمودند، سپس با تکيه بر اين باور قوي، ساير عوامل آموزشي و اجرايي مدرسه را در تهيه وتدوين يک برنامه عمل متناسب با توانمندي‌هاي مدرسه و اجراي گام‌به‌گام آن، با خود همراه نموده‌اند.

در ادامه مشاوران و ارزيابان برنامه تدبير، در کارگروه‌هاي پنج‌گانه به بررسي و تشريح پيش‌نويس برنامه تدبير در سال جديد براي مديران و معاونان آموزشي پرداختند.

شايان ذکر است: در حاشيه اين کارگاه و همزمان با هفته دولت، تعداد 2 واحد سايت کامپيوتري و يک واحد کتابخانه و يک واحد آزمايشگاه نيز در مدارس شهيد همت و شهداي باغزندان، با حضور آقاي محمدي افتتاح شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان