تاریخ 1396/06/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
افتتاح هشت تعاوني در استان سمنان در هفته تعاون

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان گفت: هشت تعاوني با ظرفيت ايجاد 139 اشتغال در استان در هفته تعاون به بهره‌برداري مي‌رسد‌.

اسماعيل غنيان در نشست خبري در سالن اجتماعات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان افزود: اين هشت تعاوني با اعتبار 68 ميليارد 245 ميليون ريال فعال شده است که 30 ميليارد و 245 ميليون ريال از محل سرمايه‌گذاري و 38 ميليارد ريال اعطاي تسهيلات بوده است‌.

وي خاطرنشان کرد: اين تعاوني‌ها در بخش صنايع دستي، مسکن، خدمات، باغداري، زراعت در نقاط مختلف استان سمنان به بهره برداري مي رسد‌.

مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان به فعاليت 151 هزار تعاوني در استان اشاره کرد و گفت: 16 هزار و 600 نفر در اين تعاوني‌ها مشغول به کار هستند که سهم يک درصدي از شاغلان کل تعاوني‌هاي کشور دارند.

وي با اشار به اين که در دولت يازدهم فعاليت 257 تعاوني در استان سمنان تشکيل و منجر به اشتغال سه هزار و 304 نفر شد، خاطرنشان کرد: با به بهره‌برداري از 88 تعاوني در دولت يازدهم در اين استان براي يک‌هزار و 308 نفر اشتغال ايجاد شد.

غنيان با اشاره به اينکه افزايش 400 درصدي آموزش‌ها و افزايش بازرسان باعث کاهش 12 درصدي حوادث کار در استان سمنان در سال 95 شد، از آغاز به کار 17 طرح روستا‌تعاون در سطح کشور همزمان با هفته تعاون به صورت ويدئو کنفرانس در سالن جلسات اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعي استان سمنان خبر داد.

مدير کل تعاون کار و رفاه اجتماعي استان سمنان به حادثه اخير که منجر به فوت يک کارگر در شرکت آريا ترانسفو شهرستان مهدي‌شهر شد، اشاره کرد و گفت: علت اين حادثه در دست پيگيري است.

95 هزار و 82 تعاوني در کل کشور فعال است و در استان سمنان 1.22 درصد از تعاوني‌هاي کل کشور به تعداد هزار و 162 تعاوني فعال است.

يازدهم تا هفدهم شهريور هفته تعاون نامگذاري شده است و طبق پيش‌بيني برنامه پنجم توسعه، تعاون بايد سهم 25 درصدي از اقتصاد کشور مي‌داشت که اقتصاددانان اعتقاد دارند، در حال حاضر تعاون در بهترين حالت فقط هفت درصد از فعاليت اقتصادي کشور را به خود اختصاص داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان