تاریخ 1396/06/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
همزمان با سراسرکشور صورت گرفت؛
اجراي 17 طرح تعاون- روستا در استان سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فعاليت 17 طرح تعاون- روستاي استان سمنان همزمان با سراسر کشور به صورت ويدئو کنفرانس در سالن اجتماعات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان آغاز شد.

مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان گفت: در اين طرح اجراي 2 هزار تعاون- روستا در کشور پيش‌بيني شده که ‌سهم استان سمنان 17 روستا است که در اجراي ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه عمليات اجرايي 40 روستا به طور کلي در اين طرح پيش بيني شده است.

اسماعيل غنيان خاطرنشان کرد: اين طرح مصوب شوراي عالي اشتغال و با هدف تحقق اقتصاد مقامتي اجرا مي‌شود.

آيين رسمي و کشوري آغاز اجراي طرح تعاون- روستا با علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در روستايي در ورامين برگزار و پخش سراسري آن به صورت ويدئو کنفرانسي با آغاز فعاليت اين طرح در استان‌ها همراه بود.

امسال در هفته تعاون از يازدهم تا هفدهم شهريور در استان سمنان هشت تعاوني با اشتغالزايي براي 139 نفر و 68 ميليارد 245 ميليون ريال فعال مي‌شود که 30 ميليارد و 245 ميليون ريال از محل سرمايه‌گذاري و 38 ميليارد ريال اعطاي تسهيلات بوده است.

طبق پيش‌بيني برنامه پنجم توسعه، تعاون بايد سهم 25 درصدي از اقتصاد کشور مي‌داشت که اقتصاددانان اعتقاد دارند، در حال حاضر تعاون در بهترين حالت فقط هفت درصد از فعاليت اقتصادي کشور را به خود اختصاص داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان