تاریخ 1396/06/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مدير صندوق قرض‌الحسنه امداد ولايت استان سمنان:
پرداخت 1800 فقره وام کارگشايي به نيازمندان استان

سرويس خبر

مدير صندوق قرض الحسنه امداد ولايت استان سمنان از پرداخت 1800 فقره وام کارگشايي به نيازمندان استان در کمتر از يکسال خبر داد.

محمدرضا همتيان مدير صندوق قرض‌الحسنه امداد ولايت استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت با بيان اينکه شعبه اين صندوق در مرکز استان سمنان، مهرماه سال گذشته کار خود را آغاز کرده است، گفت: اين صندوق در هر استان يک شعبه دارد که به ارائه خدمت به مردم و نيازمندان مي‌پردازند.

مدير صندوق قرض‌الحسنه امداد ولايت سمنان هدف از تشکيل اين صندوق را اعطاي انواع تسهيلات به مددجويان کميته امداد امام خميني‌(ره) و نيازمندان جامعه عنوان کرد و افزود: براي اين تسهيلات کارمزد دريافت نمي‌شود، بلکه به تعبير درست مي‌توان گفت: مزد کار دريافت مي‌شود که بسيار جزئي است.

همتيان به پرداخت انواع تسهيلات در اين صندوق اشاره کرد و گفت: در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولايت تسهيلاتي در بخش‌هاي کارگشايي، خودکفايي، رفع نيازهاي ضروري، تامين مسکن، محکومين و پرداخت ديه پرداخت مي‌شود.

وي با بيان اينکه استان سمنان هفدهمين استان کشور بود که اين صندوق را راه‌اندازي کرد، گفت: ارتباط اين صندوق با کميته امداد امام خميني(ره) بسيار گسترده است و بخش قابل توجهي از تامين مالي ما را منابع درون کميته تشکيل مي‌دهد که در اين خصوص مي توان به سپرده‌هاي خيرين و کمک‌هاي مردمي، اعتبارات کميته امداد حضرت امام و ساير منابع امدادي کميته امداد اشاره کرد.

مدير صندوق قرض‌الحسنه امداد ولايت استان ادامه داد: اين صندوق در حال حاضر به شبکه شتاب که معتبرترين شبکه بين بانکي کشور است متصل شده است، لذا به محض اينکه وامي پرداخت شود کارت مربوطه صادر و به مددجويان تحويل داده مي‌شود.همتيان به پرداخت 1800 فقره وام کارگشايي به ارزش بيش از 3 ميليارد تومان طي مدت فعاليت اين صندوق در استان اشاره کرد و گفت: همچنين در اين مدت 275 فقره وام خودکفايي به ارزش 2 ميليارد و 700 ميليون تومان و نيز 8 مورد وام آزادي محکومين به ارزش 50 ميليون تومان پرداخت شده است.

وي با بيان اينکه معرفي افراد واجد شرايط توسط واحدهاي تخصصي کميته امداد استان صورت مي‌گيرد، اظهار کرد: بيشترين تسهيلات پرداختي اين صندوق مربوط به رفع نيازهاي ضروري، مسکن و ازدواج است.

مدير صندوق قرض الحسنه امداد ولايت استان سقف تسهيلات کارگشايي را 10 ميليون تومان عنوان کرد و افزود: سقف تسهيلات خودکفايي نيز 50 ميليون تومان است که البته توجيه اقتصادي طرح‌ها به طور دقيق مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد.همتيان با تاکيد بر عدم دريافت کارمزدهاي رايج در اين صندوق گفت: اين صندوق صرفا مزد کار را دريافت مي‌کند که با روش‌هاي متداول ساير صندوق‌ها متفاوت است.وي با اشاره به سپرده‌هاي خيرين و نيکوکاران استان نزد اين صندوق تصريح کرد: خيران استان با هدف کسب رضاي الهي، منابع خود را به صورت قرض‌الحسنه در اين صندوق قرار مي‌دهند، تا بخشي از مشکلات نيازمندان جامعه مرتفع گردد.مدير صندوق قرض‌الحسنه امداد ولايت استان بازپرداخت تسهيلات پرداختي اين صندوق را حداکثر 60 ماهه اعلام کرد و گفت: ضمانت‌هاي اين صندوق نيز بسيار راحت و ساده‌تر از ساير بانک‌ها و موسسات مالي و اعتباري است.

همتيان در پايان با دعوت از خيران و دوستداران فرهنگ قرض‌الحسنه خاطرنشان کرد: قطعا مشارکت در امر قرض‌الحسنه که مورد تاکيد قرآن کريم نيز قرار دارد، برکات بسيار زيادي براي جامعه به همراه خواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان