تاریخ 1396/06/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اعضاي هيات نمايندگان اتاق بازرگاني سمنان خواستار شدند:
اصلاح ساختار بانکي براي جذب سرمايه‌گذار خارجي

سرويس خبر

سي و چهارمين نشست هيات نمايندگان با دستورکار بحث و تبادل نظر پيرامون موانع و مشکلات جذب سرمايه گذاري خارجي استان در محل اين اتاق برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، در پيش از دستور اين نشست سعيد ترکمان دهنوي انسجام بيشتر بخش دولتي و خصوصي را خواستار شد و تصريح کرد: با کسب راي اعتماد وزرا توسط مجلس شوراي اسلامي، مطالبه بخش خصوصي اين است که دستگاه‌هاي اجراي نسبت به وظايف و حدود اختيارات خود اهتمام بيشتري داشته باشند.وي نقش اتاق‌هاي مشترک را مهم دانست و گفت: اتفاقات تجاري همانند ترويج همکاري‌هاي اقتصادي مي‌تواند، نقش اتاق‌هاي مشترک را دو چندان نمايند.

علي‌اصغر جمعه‌اي رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان تداخل و همسوي جلسات را پردغدغه خواند و گفت: همسوي و موازي کاري جلسات متعدد آنقدر زياد شده که مديران فرصت حضور در سازمان‌هاي خود را ندارند.

جمعه‌اي از تشکيل جلسات با دستور کار مشترک انتقاد کرد و ادامه داد: اکثر جلسات که با رويکرد اقتصادي برگزار مي‌گردد، محتوي مشترک دارد.

رئيس اتاق بازرگاني سمنان از مديران دولتي خواست که عملگرايي را جايگزين برگزاري جلسات نمايند.

وي اولويت سرمايه‌گذاري خارجي را در چارچوب استراتژي فعالان اقتصادي داخلي ارزيابي کرد و گفت: فعالان اقتصادي با توجه به زمينه فعاليت خود با شرکاي خارجي خود در ارتباط هستند و در حقيقت اين فعالان اقتصادي هستند که با در نظر گرفتن پيشنه خود طرف تجاري خود را راغب به سرمايه‌گذاري در داخل کشور مي‌نمايند.

در ادامه حميد علوي رئيس کميسيون معدن اتاق بازرگاني سمنان رفتار بانک‌هاي عامل نسبت به فعال اقتصادي را هدفمند مي‌خواند و مي‌گويد: بانک‌هاي استان بيست درصد از وام پرداختي به بنگاه‌هاي اقتصادي را در حساب جاري قرض‌الحسنه سپرده‌گذاري مي‌نمايد و حق برداشت به مشتري را نمي‌دهند.

ادامه در صفحه 3

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان