تاریخ 1396/06/08 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ترافيک شهري و چاره انديشي
   نويسنده : محمد عليان

در زمان‌هاي نه چندان دور سمنان با وجود باغ‌هاي اطراف و درختان سرسبز و خرم يکي از شهرهاي خوش‌آب و هواي کشورمان محسوب مي‌شد که آن هواي لطيف و دلنشين زبانزد عام و خاص بود و اگر افرادي غيربومي براي انجام کار اداري يا ديد و بازديد فاميل و آشنايان مهمان چند روز يا اقامت کوتاه داشتند، به آب و هواي فرح‌بخش و پاکيزه غطبه مي‌خوردند و سمنان را براي سکونت دائم خود انتخاب کرده که هم اينک قشر عظيمي از خانواده‌ها از اقصي نقاط ميهن ما ساليان سال است، مهمان ما هستند و به نوعي همشهري محسوب مي‌شوند. آن دوران در خيابان‌هاي اصلي فقط چندين خودروي شخصي تردد داشت که بخش اعظم به ادارات دولتي اختصاص داشت. فقط تعداد انگشت شماري خودروهاي شخصي در معابر عمومي و يا داخل کوچه‌ها به چشم مي‌خورد که اين بزرگترين و مهم‌ترين رکن اصلي پاکيزگي هواي محيط‌زيست و منطقه به شمار مي‌رفت، البته آن زمان کارخانجات دودزا و آلوده اعم ‌از گچ، آهک، سيليس، کاشي، سراميک و... اطراف شهر را فرا نگرفته بود، فقط در شاهراه اصلي يعني خارج از شهر که منازل مسکوني هم وجود نداشت، کارخانه ريسندگي و بافندگي به صورت شبانه‌روزي فعاليت داشت و يا در گوشه و کنار چندين واحد کوره خانه دستي يا سنتي خودنمايي مي‌کرد.

ولي امروزه با توجه به اينکه کارخانجات عريض و طويل احداث شده و يکي از افتخارات صنعتي مرکز استان است به مرور زمان برخي از واحدهاي توليدي به حول و حوش رفت و آمد شهروندان رسيده و ريزگردهاي خطرساز از دهانه دودکش بدون فيلتر البته برخي از کارخانجات خارج مي‌شود که متاسفانه بعضي از شرکت‌ها از فيلتر مخصوص براي جلوگيري از ريزگردها استفاده نمي‌کنند که اين سهل‌انگاري به‌خصوص شب‌ها مهم‌ترين عامل آلودگي هوا مي‌باشد و لذا اين ريزگردها‌ي متعلق در هوا براي سالمندان به‌ويژه کودکان مضر است. حال از نگهداري معلق در هوا براي سالمندان به‌ويژه کودکان مضر است. حال از نگهداري محيط‌زيست و آب‌هاي زيرزميني و حيات وحش بگذريم که در اين مقوله نمي‌گنجد. در زمان قديم شهروندان با اين معضلات مرگ‌آفرين دست و پنجه نرم نمي‌کردند و مضافا اينکه تعداد خودروهاي دودزا از قبيل اتوبوس‌هاي شرکت واحد و... هم در سطح شهر تردد نداشت. آيا اين ذرات سموم پراکنده در هوا به آلودگي هوا نمي‌افزايد؟ آيا باعث ترافيک سنگين در سطح شهر نيست؟

غروب هر روز مسيرهاي اصلي شهر عين گره کور راه‌بندان خواهد شد که به فرصت‌سوزي و هدر رفتن سرمايه‌هاي ملي، ميهني اعم از گاز، بنزين، گازوئيل اثر مستقيم دارد و تردد خودروها به کندي صورت مي‌گيرد که با آن ترافيک سنگين شهري زمزمه احداث مترو به گوش مي‌رسد.

در اين مسير و خيابان‌هاي کم‌عرض و شلوغ خداي نخواسته سهوا آتش‌سوزي در يک مکاني به‌ويژه مرکز تجاري يا واحد مسکوني صورت گيرد، اعزام خودروي آتش‌نشاني براي مهار کردن شعله‌هاي آتش چگونه است؟ بايد از کدامين مسير عبور کرده، تا جان انسان‌هاي بي‌گناه را نجات دهد و خاطرات تلخ و فراموش نشدني ساختمان پلاسکو تکرار نشود؟ يا عبور خودروي اوژانس براي حمل بيمار بدحال در اين مسير ناممکن و شلوغ بايد چگونه انجام گيرد؟ خيابان‌هاي اصلي شهرمان که حدود شصت يا هفتاد سال قبل براي جمعيت اندک آن دوران پيش‌بيني و احداث شده آيا امروزه جوابگوي اين همه خودروهاي داخلي و خارجي است که هر روز با شرايط نقد و اقساط بدون نظريه شوراي ترافيک و کارشناسان خيره همچون سيل خروشان روزانه به ناوگان شهري و خيابان‌هاي کم عرض افزوده مي‌شود؟ هر يک از خيابان فرعي و اصلي و حتي کوچه‌هاي تنگ و باريک امروز، بصورت پارکينگ خودروها در آمده است.

آيا نبايد براي حل مشکل ترافيک شهري و احداث مترو چاره‌انديشي شود، تا فرصت شهروندان اينگونه به بطالت نگذرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان