تاریخ 1396/06/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دکتر مصطفي کواکبيان درهشتمين کنگره کانون همبستگي فرهنگيان ايران؛
اگر انتخابات ما حزبي نشود وجود خانه احزاب هم دردي را دوا نمي‌کند

دکتر مصطفي کواکبيان دبير کل حزب مردم‌سالاري عصر روز چهارشنبه اول شهريور ماه در هشتمين کنگره کانون همبستگي فرهنگيان ايران به تفصيل در مورد ضرورت درک وجود تحزب درهمه ارکان حکومت گفت: در ساحت سياسي و قوانين موجود و فرهنگ سياسي مردم و درون تشکل‌هاي سياسي هنوز مشکلات فراواني فراروي احزاب وجود دارد و ما نبايد دلمان را خوش کنيم که خانه احزاب را راه‌اندازي کرده‌ايم. بايد همه بپذيريم تا زماني که انتخابات ما حزبي نشود وجود خانه احزاب هم دردي را دوا نمي‌کند. شايان ذکر است در اين مراسم سردار حشمتيان و دکتر محمد قمي نماينده پاکدشت در مجلس شوراي اسلامي و دکتر علي فائضي دبير کل کانون همبستگي سخنراني کردند و در پايان بيانيه کانون همبستگي فرهنگيان ايران (استادان و معلمان) به شرح زير صادر شد:

شصت و چهارمين سالگرد کودتاي 28 مرداد 32 را پشت سرگذاشتيم. کودتايي که تنها يادآور سقوط دولت ملي دکتر مصدق نيست بلکه بهانه‌اي براي خيلي از يادکردها است و در نوع خود اولين کودتايي بود که با مداخله مستقيم دو دولت خارجي براي سرنگون کردن يک دولت مردمي صورت پذيرفت حرکتي که جبهه ملي به رهبري مصدق به جود آورد آسايش و راحتي را از صاحبان سرمايه و سلطه گران بين‌المللي سلب کرد و آنان را به وحشت انداخت.

اول شهريور ماه روز بزرگداشت بوعلي سينا پزشک حاذق و فيلسوف نامدار ايراني و روز پزشک را گرامي داشته و حماسه 29 ارديبهشت انتخاب مجدد رئيس جمهور محترم و ادامه مسير دولت تدبير و اميد را گرامي مي‌داريم اين پيروزي همانطور که انتظار مي‌رفت به دست ملت شريف، ايرانيان فهيم رقم خورد و حساسيت، هوشمندي، دقت و تعهد در اين انتخاب بدون شک نقطه عطفي در تاريخ کشور خواهد بود و در سال‌هاي پيش رو شاهد نتايج دلخواه و مطلوب اين انتخاب خواهيم بود اين درک آگاهانه و موفقيت را به مردم بزرگوار پهناور کشورمان ايران تبريک عرض مي‌نمائيم و اميد آن داريم که دولت تدبير و اميد با بارقه‌اي که به وجود آورده بتواند از عهده اين حسن اعتماد ملت شريف به نحو احسن برآيد و دلگرم به توسعه همه جانبه کشور پهناورمان باشيم.

کانون همبستگي فرهنگيان ايران به عنوان قديمي‌ترين حزب تخصصي داراي مجوز از وزارت کشور با دارا بودن کميسيون حقوقي که داراي ترکيبي از زبده‌ترين نيروهاي اهل فن مي‌باشد که در تشکل‌هاي ديگر زير مجموعه وزارتخانه‌هاي آموزشي مسبوق به سابقه نبوده است لذا در راستاي ايجاد تحولات و تغييرات ساختاري در وزارتخانه‌هاي آموزش و پرورش و علوم، تحقيقات و فناوري و استفاده از وزيران و مديران عالي توانمند در مسووليت‌هاي حوزه آموزش نظرات و ديدگاه‌هاي خود را ارائه داده است که قطعا از مولفه‌هاي يک نظام مردم سالار و در حال توسعه است که در راه رشد و تعالي گام بر مي‌دارد.

همچنين مقرر گرديد همانگونه که برگزاري کلاس‌هاي دانش افزائي براساس ماده 56 مرامنامه و تبصره 100 آئين‌نامه اجرائي کاملا قانوني است و قبلا نيز در شوراي عمومي به آئين‌نامه الصاق گرديده که کانون‌هاي سراسر کشور نسبت به برگزاري آن اقدام نمايند همکاري لازم دستگاه‌هاي مربوطه را مي‌‌طلبد. در ضمن تاکيد مي‌گردد مراکز مربوطه در هنگام آموزش بايد کليه استانداردهاي آموزشي را رعايت نمايند.

نظر به اينکه کانون نسبت به اساسنامه و مرامنامه مصوب مالکيت معنوي دارد تاکيد مي‌گردد از نظر اعضاي کانون امکان هيچ اصلاحي وجود ندارد و هرگونه دخالت توسط هرشخص حقيقي و حقوقي توجيهي نخواهد داشت و پذيرفتني نيست همچنين باتوجه به اينکه برخي مراجع از برگزاري کلاس‌هاي دانش افزائي جلوگيري به عمل مي‌آورند لازم است کميسيون حقوقي نسبت به تنظيم دادخواستي اقدام نمايد تا احقاق حق کانون در مقابل تضييع کنندگان حقوق عملي شود.

کانون از وزارت کشور انتظار دارد باتوجه به راي صادره دادگاه در دادنامه سال 94 به کليه استانداري‌هاي سراسر کشور ابلاغ نمايد نسبت به ايجاد دفاتر استاني و شهرستاني کانون همکاري لازم را به عمل آورند همچنين اعلام مي‌دارد با عنايت به اينکه قانون جديد احزاب با اصول قانون اساسي، مالکيت معنوي، قوانين موضوعه مطابقت ندارد لذا به هيچ وجه مورد پذيرش نمي‌باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان