تاریخ 1396/05/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
بهره‌برداري باريجه از مراتع شهرستان سمنان

سرويس خبر

رئيس اداره منابع طبيعي وآبخيزداري شهرستان سمنان با اعلام اين خبر افزود با بكارگيري 3 نفر نيروي كارگري پس از اخذ مجوزهاي لازم توسط بهره‌بردار، پروژه برداشت شيره باريجه در سطح 100 هکتار از مراتع حوزه پيغمبران سمنان که از مناطق مستعد شهرستان سمنان مي‌باشد، در حال اجرا است.

عليرضا رهايي رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سمنان در خصوص باريجه و خواص آن گفت: فرآورد? حاصل از گياه باريجه داراي بوي قوي، معطر، فاقد و طعم گس و تلخ مي‌باشد و به دو شکل سخت و نرم عرضه مي‌گردد. باريجه سخت داراي دو نوع باريجه اشکي و توده‌اي مي‌باشد. باريج? اشکي در اثر گزش حشرات، خراش طبيعي يا ايجاد شکاف بر روي ساق? گياه به خارج ترشح مي‌شود و پس از چند روز شير? حاصل در مجاورت هوا سفت شده از گياه جدا مي‌شود. باريج? اشکي به رنگ سفيد مايل به زرد يا زرد مايل به سبز يا مايل به قرمز مي‌باشد به شکل مدور يا بي‌شکل با سطحي ناصاف و کدر مي‌باشد. چنانچه شکسته شود مقطع آن زرد رنگ و شفاف جلوه مي‌کند. اينگونه باريجه مدت‌ها نرمي خود را حفظ مي‌کند، ولي بعداً به مرور زمان سخت و شکننده مي‌شود به طوريکه در اثر خرد شدن به صورت گرد درمي‌آيد.

رهايي در ادامه خاطرنشان کرد: شروع بهره‌برداري باريجه معمولاً از اوايل فصل تابستان است و تا شصت روز ادامه دارد. در برداشت باريج? عسلي يا باريج? نرم، ابتدا خاک پاي بوته‌هاي سه ساله به بالا کنار زده مي‌شود. بعد از تميز کردن يق? گياه روي سطح جانبي ريشه برش عرضي ايجاد مي‌کنند. براي حفاظت از باران و تابش نور خورشيد روي آن سايه‌بان ايجاد مي‌کنند، بايد دقت شود، تا لاي? زايند? باريجه در محور مياني گياه از بين نرود و حداکثر 3 برش ايجاد شود، به طوريکه بيش از يک سوم مقدار ريشه را در برنگيرد. شيرابه ترشحه بعد از يک هفته با ابزار مخصوص برداشت مي‌شود و در حلب جمع‌آوري مي‌گردد. پس از برداشت محصول بسته به کوچکي يا بزرگي و قدرت شيردهي و شادابي بوته برش ديگري داده مي‌شود. از اين‌رو برداشت شيرابه باريجه از هر بوته بين 150 ـ 50 گرم متغير است. رهايي افزود: از مصارف صنعتي باريجه مي‌توان به نوعي چسب مخصوص جهت چسباندن سنگ‌هاي قيمتي مانند الماس اشاره داشت که خاصيت مهم اين چسب بي‌رنگي آن است. علاوه بر مصارف فوق، اهميت اصلي باريجه استفاده از آن در صنايع عطر و ادکلن‌سازي است. بر اساس نظر طب ايراني باريجه داراي طبع خيلي گرم و خشک است و اثر ملين، گرم‌کننده براي آن ذکرشده و براي تنگي نفس و سرفه کهنه و نرم کردن سينه مفيد است. باريجه در طب سنتي ايران به صورت خوراکي به عنوان مقوي معده، ضد نزله و ضد تشنج معرفي شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان