تاریخ 1396/05/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در گرمسار برگزار شد؛
جلسه وضعيت روند اجرايي منطقه ويژه اقتصادي و رفع موانع و مشکلات اين منطقه

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جلسه بررسي وضعيت روند اجرايي منطقه ويژه اقتصادي و رفع موانع و مشکلات اين منطقه با حضور طاهري فرماندار شهرستان، نادري مدير عامل منطقه ويژه اقتصادي و مسئولين مرتبط برگزار گرديد.

در ابتداي اين جلسه طاهري فرماندار شهرستان خواستار تسريع در امور اجراي زيرساخت‌ها در اين منطقه شد. وي همچنين خواستار تعامل دستگاه‌هاي اجرايي استان و شهرستان در انجام امورات مرتبط اين منطقه شد.

فرماندار شهرستان با اشاره به منويات مقام معظم رهبري مدظله‌العالي در خصوص توليد و اشتغال و حمايت از سرمايه‌گذاران داخلي؛ خواستار رفع موانع احتمالي در روند اجرايي اين پروژه ملي شد و بيان کرد: سرمايه‌گذاران بخش خصوصي براي اجراي پروژه‌هاي اقتصادي و عمراني گرمسار جذب مي‌شوند.

وي ابراز کرد: تعامل دستگاه‌هاي اجرايي استان و شهرستان موجب جذب سرمايه، ايجاد اشتغال، رونق توليد خواهد شد،که راه‌اندازي اين منطقه با وضعيت موجود حياتي است.

طاهري اظهار داشت: اين منطقه يک‌قطب ويژه اقتصادي براي جذب سرمايه‌گذاران است و بايد براي توسعه زيرساخت‌هاي آن تلاش مضاعفي انجام داد.

فرماندار گرمسار با اشاره به برخي مشکلات زيرساختي در اين منطقه بيان کرد: رفع مشکلات و پيگيري امور مربوط به اين منطقه در دستور کار دولت قرار دارد، چراکه با راه‌اندازي آن تحول عظيمي در بخش صنعت و ارتقاء سطح اقتصاد شهرستان گرمسار و استان سمنان ايجاد مي‌کند. وي منطقه ويژه اقتصادي را يک فرصت و ظرفيت مناسب براي تحقق پيشرفت و توسعه در اين شهرستان دانست و گفت: طرح‌ها و همايش‌هاي سرمايه‌گذاري در استان سمنان با معرفي اين منطقه به سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي در دستور کار قرار گيرد.

طاهري در ادامه با تأکيد بر ظرفيت‌هاي مطلوب منطقه ويژه‌ اقتصادي اين شهرستان اذعان کرد: 50 درصد از صنعت استان سمنان در شهرستان گرمسار استقراريافته و به فعليت رساندن اين ظرفيت عظيم از مهم‌ترين اولويت‌هاي دولت است.

وي تصريح کرد: منطقه ويژه اقتصادي گرمسار به لحاظ نزديکي به تهران و ظرفيت‌هاي مطلوب اقتصادي بهترين فضا براي سرمايه‌گذاران بخش خصوصي در داخل و خارج از کشور است که بايد اين منطقه در بين آنان تبليغ، تشريح و شناسانده شود. ايجاد اشتغال پايدار از ثمرات راه‌اندازي اين منطقه براي استان سمنان شهرستان گرمسار است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان