تاریخ 1396/05/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مهندس فتاح در سفر به شهرستان شاهرود و ميامي عنوان کرد:
نگاه ويژه مجلس در برنامه ششم توسعه به کميته امداد

سرويس خبر

تلاش مجلس و دولت در کنار سازمان‌هاي مردم نهاد و آحاد جامعه براي رفع محروميت‌ها در خور توجه بوده است و باعث مي‌شود تا اقدامات خوبي در جامعه برنامه‌ريزي شود.

مهندس فتاح در ادامه سفر استاني خود به شهرستان شاهرود و ميامي علاوه بر ديدار با امدادگران و مسئولان محلي از منازل مددجويان براي بررسي مشکلات و تسريع در روند خدمت‌رساني به آنان بازديد کرد.

به گزارش سايت خبري کميته امداد، مهندس سيد پرويز فتاح، رئيس کميته امداد امام(ره) در سفر به شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي استان سمنان با اشاره به نگاه ويژه برنامه ششم توسعه به اين نهاد، گفت: تلاش مجلس و دولت در کنار سازمان‌هاي مردم نهاد و آحاد جامعه براي رفع محروميت‌ها در خور توجه بوده است و باعث مي‌شود تا اقدامات خوبي در جامعه برنامه‌ريزي شود.

وي با بيان اينکه خوشبختانه وفاق بسيار خوبي براي ارتقاي جايگاه مددجويان کميته امداد در سطح ملي و با هدف امداد رساني، ايجاد شده است، افزود: مجلس در برنامه ششم توسعه نگاه ويژه‌اي به کميته امداد داشته است.

رئيس کميته امداد با تاکيد بر اينکه امروز اين نهاد، در کشور منزوي نيست و مجلس، دولت و ديگر دستگاه‌ها نگاه ويژه‌اي به اين نهاد دارند، بيان کرد: فارغ از جناح‌هاي سياسي امروز خوشبختانه به موضوع امداد در جامعه نگاه مثبتي وجود دارد و مسائل پيرامون آن به خوبي رسيدگي مي‌شود.

فتاح کميته امداد را نهادي مردمي دانست و تصريح کرد: با مردم بودن عاملي براي توجه همه ارکان نظام به اين حوزه محسوب مي‌شود.

وي افزود: خروج مددجويان از تحت پوشش کميته امداد با اجراي طرح‌هاي اشتغال‌زايي و ايجاد شغل براي محرومان از مهمترين اولويت‌هاي اين نهاد است.

رئيس کميته امداد امام(ره) با بيان اينکه اعتبارات پرداخت تسهيلات اشتغال‌زايي مددجويان در سال‌جاري به يک هزار ميليارد تومان رسيده است، گفت: اين اعتبارات نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدي سه برابري داشت.در سال گذشته 300 ميليارد تومان اعتبارات پرداخت تسهيلات امدادي به کميته امداد تخصيص يافت که اين ميزان در سال‌جاري به يک هزار ميليارد تومان افزايش‌ يافته که خوشبختانه رشد خوبي را نشان مي‌‌دهد.

فتاح يکي ديگر از اقداماتي که در سال جاري صورت گرفته، افزايش اعتبارات در مقوله تسهيلات بانکي اشتغال‌زايي به مددجويان است که اين ميزان از يک هزار ميليارد تومان در سال95 به دو هزار و 100 ميليارد تومان در سال جاري افزايش ‌يافته است.

وي افزود: شايد بسياري از کارشناسان و صاحب‌نظران افزايش اعتبارات تسهيلات از سوي بانک‌ها را در شرايط اقتصادي کنوني غيرممکن مي‌دانستند، اما با وفاق و همدلي موجود در حول محور امداد شاهد بوديم که افزايش اعتبارات تسهيلات بدون مخالفت بانک‌ها رشدي دو برابري را داشته است.

رئيس کميته امداد امام(ره) بابيان اينکه 100 درصد سهميه تسهيلات اشتغال‌زايي جذب‌شده است، بيان کرد: بايد به دنبال تخصيص آن‌ها در سطح کشور باشيم، تا بتوانيم براي توانمندسازي مددجويان اقدامات لازم را انجام دهيم.

فتاح بيان کرد: در اين ‌بين اما بايد از مجلس شوراي اسلامي نيز تقدير کرد که 1.5ميليارد دلار از صندوق ذخيره ملي را به مناطق محروم اختصاص داد و با دعوت از ما، سهميه کميته‌امداد را نيز در اين اعتبارات لحاظ کردند که اين امري درخور توجه است و بعضاً مسبوق به سابقه نيز نبوده و جاي خوشحالي دارد که نمايندگان مردم توجه ويژه‌اي به کميته امداد دارند.

وي افزود: اين افزايش اعتبارات و تخصيص‌ها لطف و عنايت الهي است که به مجموعه کميته امداد داشته و با يک وفاق خوب در سطح جامعه، تمام‌کارها با روالي مشخص در حال انجام هستند.

وي گفت: در اطراف ما فرصت‌هاي زيادي وجود دارد که بايد براي استفاده از آنها برنامه‌ريزي کرد که يکي از راه‌هاي اين امرجذب حاميان مردمي براي امداد‌رساني و رسيدگي به نيازمندان جامعه است.

وي با اشاره به وضعيت مناسب شهرستان ميامي در حوزه کشاورزي و دامداري گفت: توجه به پرداخت زکات بايد در شهرستان بيشتر ديده شود، چرا که اگر اين فريضه رعايت شود بسياري از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

فتاح درباره ويژگي‌هاي کارکنان کميته امداد، بيان کرد: اين نهاد مقدس افرادي را در خود مي‌بيند که در قيدوبند ساعت نيستند و چه‌بسا بايد از تأسي مولايشان علي(ع) شبانه با رعايت عزت، کرامت و حرمت نيازمندان جامعه، به آن‌ها خدمت‌رساني کنند.

رئيس کميته امداد با تأکيد بر اينکه کميته امداد بيش از اعتبارات مادي نيازمند رفتار اکرامي است، افزود: امروز يک رفتار مؤدبانه و درخورشان يک مسلمان مي‌تواند بهترين رويه مديريتي براي مجموعه امداد باشد که بايد آن را در نظر داشت و کارکنان کميته امداد براي رسيدگي به محرومان بايد از يکديگر پيشي گيرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان