تاریخ 1396/05/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مشارکت اقتصادي در استان سمنان 46.1 درصد رسيد؛
رشد 10 درصدي اقتصاد استان

مديرکل امور اقتصاد و دارايي استان سمنان گفت: نرخ مشارکت اقتصادي در اين استان بر اساس اعلام وزارت امور اقتصادي و دارايي، با 10 درصد افزايش، به 46.1 درصد افزايش يافت.

اميرخليلي خواه افزود: انتظار مي رود با عملياتي شدن تفاهم نامه هاي اقتصاي 6 هزار و 500 ميليارد توماني سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در استان سمنان، نرخ مشارکت اقتصادي در سمنان به ميزان قابل توجهي افزايش يابد.

وي با بيان اينکه نرخ مشارکت اقتصادي در سمنان بر اساس آمار وزارت اقتصاد و دارايي از استان هاي تهران و فارس نيز بيشتر است، گفت: اين آمار براساس نرخ جمعيت محاسبه مي‌شود و عملياتي کردن تفاهم نامه ها و سرمايه گذاري در افزايش رفاه اجتماعي در اين استان تاثير شاياني دارد.

خليلي خواه خاطرنشان کرد: در سه ماه اول سال 96، نرخ بيکاري در استان سمنان 8.8 درصد بود و انتظار مي رود با افزايش اشتغال با ارايه تسهيلات، نرخ بيکاري در سمنان کاهش قابل توجهي بيابد.

مديرکل امور اقتصاد و دارايي استان سمنان با اشاره به افزايش 2 درصدي نرخ بيکاري در سه ماه اول سال 96 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: انتظار مي رود اين آمار با ارايه تسهيلات رونق توليد تا پايان امسال کاهش مي يابد.

خليلي خواه با بيان اين که سمنان بعد از استان اراک با نرخ بيکاري 7.4 درصد کمترين نرخ بيکاري را بين استان‌هاي کشور دارد، گفت: بايد با ساز و کار هماهنگي که از سال 92 براي رفع مشکلات اقتصادي و معيشتي استان اجرا شده است با دقت ادامه يابد.

مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان گفت: کاهش نرخ بيکاري تنها مختص به اين اداره کل نيست بلکه آحاد جامعه و مسوولان مي توانند با اجراي دقيق منويات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتي و رفع مشکلات زيرساختي تاثيرگذار باشند.

سهم شاغلان در بخش هاي مختلف اقتصادي استان سمنان در بخش خدمات بيش از 49 درصد، در بخش صنعت و معدن بيش از 33 درصد و در کشاورزي بيش از 18 درصد است، در دولت تدبير و اميد تفاهم نامه اجراي 150 طرح با سرمايه گذاري 6 هزار و 575 ميليارد تومان با بخش خصوصي در استان سمنان امضا شده و تاکنون بيش از 440 ميليارد تومان تسهيلات رونق توليد به واحدهاي صنعتي و توليدي نيمه فعال استان سمنان پرداخت شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان