تاریخ 1396/05/03 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون دانشگاه آزاد:
ساختار نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه آزاد متحول مي‌شود

سرويس دانشجو :

معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه برنامه دانشگاه حرکت به سمت تحول فرهنگي است، گفت:ساختار نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در اين دانشگاه متحول و داراي يک ساختار جديد خواهد شد.

حجت الاسلام ابراهيم کلانتري در کميسيون تخصصي دانشجويي فرهنگي دانشگاه آزاد افزود:بناي کلي اين دانشگاه در دوره جديد، حرکت به سمت يک تحول فرهنگي است.

وي با بيان اينکه حرکت به سمت تحول فرهنگي، يک خواسته اصلي و جدي مقام معظم رهبري از تمامي دانشگاه‌هاي کشور است، ادامه داد:انتظار مقام معظم رهبري درباره مسائل فرهنگي دانشگاه يک انتظار حداکثري است، يعني دانشگاه را به عنوان يک مرکز تحول در نظام مقدس جمهوري اسلامي مطرح مي‌کنند.

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد با بيان اينکه نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري يکي از مراکز فرهنگي تاثيرگذار در دانشگاه‌ها است، اظهار داشت:ساختار اين نهاد در دانشگاه آزاد اسلامي متحول شده و داراي يک ساختار جديد خواهد شد.

کلانتري با تاکيد بر اينکه توجه به شعائر اسلامي در تمامي دانشگاه‌ها بسيار مهم است، عنوان کرد:اين موضوع به ويژه در دانشگاه آزاد که اسلامي بودن، بخشي از اسم آن است جزو واجبات موکد به شمار مي‌آيد.

وي گفت:البته اين موضوع زواياي مختلفي دارد، يعني وقتي مي‌گوييم توجه به شعائر اسلامي، هم ظاهر مناسب محيط دانشگاه و کشور اسلامي مدنظر است و هم به لحاظ اعتقادي بايد کاري کنيم که رشد ايمان محسوس باشد.

معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد:با مباحث مطرح شده در اين کميسيون مشخص شد دغدغه مشترک تمام روساي استاني دانشگاه آزاد اسلامي تلاش براي فعاليت بيشتر، پربارتر شدن فعاليت‌هاي فرهنگي، ايجاد تحول اساسي در حوزه فرهنگي در دانشگاه‌ها و اتخاذ يک رويکرد مثبت و همه جانبه براي حرکت به سمت دانشگاه اسلامي به معناي واقعي کلمه است.

کلانتري تاکيد بر نقش ويژه اساتيد در پيشبرد فعاليت‌هاي فرهنگي در دانشگاه‌ها و تاثير گذاري آنها در حوزه فرهنگي، اختصاص بودجه به فعاليت‌هاي فرهنگي واحدها و ايجاد هم افزايي در دستگاه‌هاي فرهنگي از قبيل نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها، معاونت‌هاي دانشجويي فرهنگي، بسيج دانشجويي و تشکل‌هاي اسلامي را از ديگر مباحث مطرح شده در اين کميسيون عنوان کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان