تاریخ 1396/05/03 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان:
170 هزار تن شير در استان سمنان توليد مي‌شود

سرويس خبر

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با اشاره به برنامه‌هاي اين سازمان براي توليد شير و محصولات لبني در سال 1396 گفت: بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده، پيش‌بيني مي‌کنيم، امسال 170 هزار تن شير در استان سمنان توليد شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، سيد‌حسن ميرعماد در آئين اختتاميه جشنواره شير و فراورده‌هاي لبني استان سمنان که در رسم رودبار شهرستان مهدي‌شهر برگزار شد، اظهار داشت: براي حمايت از دامداران استان سمنان، روزانه 50 تن شير از سوي سازمان تعاون روستايي استان سمنان خريداري مي‌شود.

وي با اشاره به نحوه بازپرداخت بهاي شير خريداري شده از سوي سازمان تعاون روستايي استان سمنان به توليدکنندگان شير خام در اين استان گفت: تا کنون بيشتر بهاي شير خريداري شده در استان سمنان به توليدکنندگان شير در اين استان پرداخت شده است و اين مبالغ به صورت به روز در حال پرداخت شدن است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با اشاره به ديگر برنامه‌هاي حمايتي اين سازمان براي افزايش ميزان شير توليدي در استان سمنان، از ايجاد کارخانه‌هاي شير به عنوان برخي از اين حمايت‌ها نام برد و خاطرنشان کرد: در اين راستا سال گذشته کارخانه شير در دامغان افتتاح شده و در زنجيره توليد شير خام استان سمنان قرار گرفت.

ميرعماد با بيان اينکه امروز بايد زمينه افزايش مصرف انواع مواد لبني در استان سمنان فراهم شود بيان کرد: افزايش مصرف و توسعه بازار سبب حمايت و ترغيب توليدکنندگان شير خام و مواد لبني براي افزايش توليد مي‌شود. وي با اشاره به اينکه بايد انواع محصولات لبني استان سمنان و فوايد مصرف اين محصولات براي مردم معرفي و بازگو شود، عنوان کرد: برگزاري اين‌گونه جشنواره‌ها سبب معرفي هرچه بيشتر محصولات لبني توليد شده در استان سمنان و نيز تبادل تجربه در توليد اين محصولات در بين زنان روستايي و عشاير اين استان خواهد شد.

به گفته رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، برگزاري جشنواره شير و فراورده‌هاي لبني سبب فرهنگ‌سازي در مصرف شير به عنوان غذايي کامل و مغذي در ميان خانواده‌ها شده و سرانه مصرف آن را افزايش مي‌دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان