تاریخ 1396/04/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
وزير بهداشت و درمان روزهاي آخر تير 96 به استان سمنان سفر مي‌کند

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان گفت: سيدحسن قاضي زاده‌هاشمي، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي روز جمعه و شنبه سي‌ام و سي‌‌يکم تير 96 براي افتتاح و آغاز ساخت طرح‌هاي عمراني، درماني و آموزشي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي به استان سمنان سفر مي‌کند.

مهدي شادنوش افزود: وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي روز جمعه سي ام تير 96 براي افتتاح و بازديد طرح‌هاي حوزه بهداشت و درمان در شهرستان شاهرود حضور مي‌يابد و روز شنبه سي‌و‌يکم تير افتتاح و کلنگ‌زني طرح‌هايي را در سمنان و ساير شهرستان‌هاي استان در برنامه سفر دارد.

وي تصريح کرد: بيمارستان تخصصي و غيردولتي سينا در سمنان، هشت مرکز بهداشتي در نقاط مختلف استان، مرکز تصويربرداري در شهرستان گرمسار با حضور وزير بهداشت و درمان دولت تدبير و اميد در حوزه بهداشت و درمان استان سمنان به بهره‌برداري مي‌رسد و ساخت تعدادي از طرح‌هاي ديگر نيز آغاز مي‌شود.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني استان سمنان، بيمارستان سينا را اولين بيمارستان تخصصي بخش خصوصي در شهرستان سمنان با 64 تخت مصوب و 29 تخت ويژه در 6 طبقه دانست و گفت: اين بيمارستان شامل چهار بخش بستري داخلي، جراحي اطفال و زنان و زايمان، بخشهاي ويژه آي. سي. يو داخلي و جراحي سي. سي. يو و ان. آي. سي. يو، اتاق‌هاي عمل، دياليز، اورژانس پاراکلينيکي شامل آزمايشگاه، تصويربرداري، فيزيوتراپي و داروخانه است که با حضور وزير بهداشت افتتاح مي‌شود.

شادنوش، هزينه ساخت بيمارستان سينا را بالغ بر 350 ميليارد ريال و هزينه تجهيز آن را 250 ميليارد ريال در زميني به مساحت پنج هزار و 400 مترمربع و با زيربناي 9 هزار و 400 مترمربع اعلام و خاطرنشان کرد: اين بيمارستان داراي 96 سهامدار است که بيش از دو سوم آنان پزشک هستند.

وي با بيان اينکه 65 نيروي درماني، 70 نيروي اداري و پشتيباني و 55 پزشک از عوامل مشغول به کار در بيمارستان تخصصي سينا در سمنان است، يادآور شد: در ديگر شهرستانهاي استان سمنان نيز در سفر وزير بهداشت مرکز تصويربرداري مجهز به دستگاه‌هاي روز در شهرستان گرمسار به بهره‌برداري مي‌رسد.

وي، به افتتاح هشت مرکز بهداشتي در برنامه سفر وزير بهداشت به استان سمنان اشاره کرد و ياد آور شد: مرکز بهداشت رکن‌آباد، مسکن مهر و طالب‌آباد از جمله مراکز بهداشتي قابل افتتاح در سفر قاضي زاده‌هاشمي است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني استان سمنان به برنامه‌هاي فرهنگي سفر وزير بهداشت در استان به ديدار با يکي از خانواده‌هاي ايثارگران دانشگاه علوم پزشکي سمنان اشاره و اضافه کرد: در برنامه‌اي ديگر، وزير بهداشت و درمان در مزار شهداي گمنام دانشگاه علوم پزشکي سمنان و آيين رونمايي از کتاب «سفيد پوشان حماسه‌ساز» حضور مي‌يابد که اين کتاب خدمات بهداشتي و درماني در دوران دفاع مقدس را ثبت کرده و اثري ماندگار در حوزه بهداشت و درمان خواهد بود.

وي خاطرنشان کرد: عمليات اجرايي ساخت دانشکده پرستاري مامايي و کتابخانه مرکزي دانشگاه علوم پزشکي استان با اعتبار 650 ميليارد ريال در سمنان همزمان با سفر سيدحسن قاضي زاده‌هاشمي آغاز مي‌شود.شادنوش، پيشرفت ساخت بيمارستان سوانح سوختگي دانشگاه علوم پزشکي استان در شهرستان سمنان را 45 درصد اعلام کرد و افزود: بازديد از اين بيمارستان که با تلاش و پشت‌کار درحال ساخت است از ديگر برنامه‌هاي وزير بهداشت است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني استان سمنان گفت: بازديد از مراکز جامع مبارزه با بيماري‌هاي سرطاني هم در برنامه 2 روزه سفر وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي قرار دارد.

استان سمنان از استان‌هاي موفق در اجراي طرح تحول سلامت است و ميزان رضايت‌مندي مردم اين استان از اجراي اين طرح 86 درصد است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان