تاریخ 1396/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امام جمعه سمنان:
با صرفه جويي مردم استان در مصرف آب، مشکل کمبود آب نخواهيم داشت

سرويس خبر

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان به همراه معاونين و مديران شرکت با نماينده ولي فقيه و امام جمعه سمنان ديدار و ملاقات کردند.

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان، حجت‌الاسلام شاهچراغي اظهار داشت: اميرالمومنين مي فرمايند، خدا بشررا براي دو کار خلق کرده است، يکي بنده گي خدا و ديگر خدمت به بندگان خدا و هر کسي مي‌تواند در هر راهي خدمتي کند، خدمت شما آب دادن به مردم است که از خدمات حياتي هست يعني همه چيز انسان با آب سروکار داره عبادت ما شرب ما زندگي ما، اگر يک روز آب نباشد، همه مردم نگران ودرمانده هستند، اين خدمت، خدمت بسيار باارزشي است.

وي در ادامه توصيه داشت: کارها را بايد پيشگيري کرد، کار شما پيشگيري هست، ييشگيري از درمان بهتر است. سعي کنيد که آب شرب مردم قطع نشود و حتي به اندازه‌اي که وضو بگيرند به اندازه‌اي که ظرفي بشورند حالا فشاري هم نداشت مهم نيست، پس سعي کنيم، حتي الامکان آب قطع نشود مگر در مواقعي که براي شبکه اتفاق و شکستگي رخ بدهد.

وي در ادامه بيان داشت: متاسفانه کشور ما کشور صرفه‌جويي نيست، يعني در هيچ کاري صرفه‌جويي نمي‌شود، نه در بنزين نه در برق نه در آب نه در تلفن و نه در غذا، اسراف حرام است حتي وضو گرفتن اسراف است، يعني اگه صورت رو بايد دو مرتبه بشوييم، سه مرتبه بشوييم وضوع باطل است، اين حرام است. اگر مردم ما پاي کار بيايند اينقدر مشکل نداريم، ولي مردم پاي کار نمي آيند ولي شما همه همکاران دست به دست هم بدهيد، تا آب به مردم برسد.

اين ديدار مدير عامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان در خصوص کمبود وضعيت آب شرب شهر سمنان اظهار داشت: در حال حاضر تمامي منابع آبي شهر به‌طور کامل در مدار شبکه مي‌باشند و با توجه به افزايش دما هوا و افزايش مصرف آب در شهر سمنان 150 ليتر درثانيه دچار کمبود آب هستيم و مردم شهر در زمان اوج گرما يعني دما هواي بالاي 39 درجه در ساعات بعدازظهر با مصرف بالاي آب و کاهش فشار آب در شبکه از طبقات دوّم به بعد کمبود آب و حتي قطعي آب را احساس مي‌کنند. اين اتفاقات باعث مي‌شود که گاهاً در بعضي از نقاط شهر به صورت مقطعي قطعي‌هاي داشته باشيم و همکاران زحمتکش شرکت در ستاد و امور تمام تلاش خود را در جهت به حداقل رساندن زمان قطعي آب انجام مي‌دهند که کمترين مشکل رو براي مردم خوبمون داشته باشيم.

محمد طاهري در ادامه افزود: ما به غير از شهر سمنان در شهر شاهرود هم 200 ليتر در ثانيه دچار کمبود آب هستيم، آنجا هم همکاران دارند تلاش مي‌کنند، با تعديل فشار در شبکه با مديريت شبکه و با مديريت تامين و توزيع آب بتوانند کمترين مشکل را براي شهروندان عزيزمان داشته باشند. در بقيه 17 تا شهر از 19 تا شهري که ما تحت پوشش داريم. مشکل خاصي وجود نداره و در اين فصل بسيار گرم مردم از خدمات آب شُرب بهرمند مي‌شوند، امّا دراين دو تا شهر بزرگ استان بجد نگرانيم و دغدغه داريم با توصيه‌هايي که حضرتعالي در خطبه‌هاي نماز جمعه داريد با توصيه‌هايي که مسئولين محترم دارند و با اطلاع‌رساني که از طريق دفتر روابط عمومي شرکت انجام مي‌دهيم، مردم هم همراهي بفرمايند.

مديرعامل شرکت در ادامه درخواستي براي مردم استان داشت و گفت: با صرفه‌جويي تقريبا 20 درصد مردم استان مي‌توانيم از اين بحران جدي کم آبي تابستان امسال عبور کنيم و اين 20درصد صرفه‌جويي در روند زندگي مردم مشکلي را ايجاد نمي‌کند. به عنوان مثال: ما اگر زمان دوش حمام گرفتن از 15 دقيقه به 12 دقيقه کاهش بدهيم و يا اگر در هنگام شستن ظروف شير آب را کمتر بازکنيم يا خيلي از کارهاي ديگري که مي‌شود به راحتي بدون اينکه هيچ خللي در شرايط عادي زندگيمون به وجود بياد انجام بدهيم کمبود آب برطرف مي‌گردد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان