تاریخ 1396/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون امور هنري:
پول خريدن تابلوي کمال‌الملک را از وزير ارشاد گرفتيم

معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره خريدن تابلويي از کمال‌الملک در «حراج تهران» گفت: ما پول خريدن اين تابلو را براي موزه هنرهاي معاصر، خارج از بودجه‌هاي ديگر از وزير ارشاد گرفتيم.

علي مرادخاني معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره خريدن تابلوي کمال‌الملک از آخرين دوره «حراج تهران» که 16 تيرماه برگزار شد، تاکيد کرد: اين اثر بايد در ايران مي‌ماند. قيمت اين تابلو بعدها خيلي بيشتر بالا خواهد رفت، زيرا تنها اثر کمال‌الملک است که پيش از رفتن او به فرنگ خلق شده و در اين مقطع، کمال‌الملک خود کمال‌الملک است و کمال‌الملک به فرنگ‌رفته نيست.

او ادامه داد: چطور حالا مي‌گوييم خريدن برخي کارها در سال‌هاي گذشته، هوشمندانه بوده، چند وقت ديگر هم تشکر مي‌کنند که اين اثر کمال‌الملک را خريديم.

مرادخاني همچنين گفت: هر کسي اين اثر را مي‌خريد، مي‌توانست آن را به هر جاي دنيا که دوست دارد، ببرد. در حالي که اين اثر بايد در ايران مي‌ماند.

او درباره هدف از اين خريد، توضيح داد: ان‌شاءالله از اين به بعد، به حوزه خريد آثار وارد خواهيم شد. اين خريد هم براي اين بود که مي‌خواستيم بگوييم، داريم خريد را آغاز مي‌کنيم. موزه هنرهاي معاصر در دوره بعد «حراج تهران» اثر مي‌خرد، شايد چند کار از هنرمندان جوان را خريداري کنيم تا آن‌ها نيز به موزه هنرهاي معاصر تهران وارد شوند. ارزش افزوده در حوزه هنر، چند 10 برابر حوزه‌هاي ديگر است.
معاون امور هنري وزارت ارشاد همچنين درباره ادعاي جعلي بودن تابلوي سهراب سپهري که در «حراج تهران» فروخته شد نيز گفت: نمي‌دانم چرا در فضاهاي مجازي، بيش از آن‌که حرف از درستي‌ها باشد، حرف از نادرستي‌ها است. کساني که در اين زمينه تخصص دارند، آثار حراج را مي‌بينند و اثري که کارشناسان ما آن را تاييد کنند، ما هم حرفي روي آن نداريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان