تاریخ 1396/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
راهپيمايي بزرگ مردمي صيانت از حريم خانواده در هشت شهرستان استان سمنان برگزار مي‌شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسئول بسيج جامعه زنان استان سمنان گفت: راهپيمايي و اجتماع بزرگ مردمي صيانت از حريم خانواده در هشت شهرستان اين استان چهارشنبه هفته جاري همزمان با روز عفاف و حجاب برگزار مي‌شود.

عفت ديابي، تحکيم بنيان خانواده را مهم ترين هدف برگزاري اين راهپيمايي و اجتماع مردمي ذکرکرد و افزود: خانواده با‌اهميت‌ترين نهاد و تاثيرگذارترين محل براي پرورش کمال ارزش‌هاي اخلاقي در جامعه است و رشد همه جانبه اجتماع در گرو وجود خانواده‌اي معتقد و ارج نهادن به ارزشها و رعايت اصول اخلاق است.

وي اظهار داشت: براي ترويج فرهنگ عفاف و حجاب و استحکام بنيان خانواده اسلامي مقابله با تهاجم فرهنگي، اجراي برنامه هاي هماهنگ با بهره گيري از توانمند سازي دستگاه‌هاي دولتي و تشکل‌هاي مردمي و به‌کارگيري رسانه‌هاي نوين در فضاي مجازي و محيط‌هاي اجتماعي لازم و ضروري است.

ديابي با اشاره به زمان برگزاري اين راهپيمايي و اجتماع در سمنان گفت: گردهمايي بزرگ عفاف و حجاب با عنوان صيانت از حريم خانواده و با شعار 'من امنيت خانواده‌ام را دوست دارم' از ساعت 18 الي 20 از ميدان کوثر به سوي پارک آبشار برگزار مي‌شود.

مسئول بسيج جامعه زنان استان سمنان، زمان برگزاري راهپيمايي مردمي صيانت از حريم خانواده در شاهرود را ساعت 18 و 30 عصر از مدرسه 17 شهريور به سمت خيابان 22 بهمن (پارک کودک)اعلام کرد و گفت: گردهمايي صيانت از حريم خانواده در گرمسار نيز ساعت 18 و 30 عصر از گلزار شهدا به سمت ميدان شهدا برگزار مي‌شود.

ديابي اجتماع مردمي آرادان را هم ساعت 18 و 30 عصر از مقابل مسجد صاحب الزمان(عج) به سمت ميدان امام (ره) اعلام و اضافه کرد: در دامغان اين آيين از ساعت 19 از چهار راه آيت‌الله کاشاني به سمت امامزادگان جعفر و محمد(ع) برگزار خواهد شد.

وي يادآور شد: اجتماع بزرگ مردمي صيانت از حريم خانواده در مهدي شهر ساعت 17 و 30 عصر از اداره آموزش و پرورش به سمت پارک آبشار، در سرخه از ساعت 18 و 30 عصر از حسينيه شهدا به سمت فرهنگسراي باران و در ميامي- روستاي نردين ساعت 18 از مسجد جامع به سمت گلزار شهدا برگزار مي‌شود. اجتماع بزرگ روز حجاب و عفاف با حضور بانوان و مسئولان، با هدف گسترش اين فرهنگ و مطالبه براي حفظ و صيانت از فرهنگ عفاف و حجاب و به همت ستاد بزرگداشت هفته حجاب و عفاف استان سمنان برگزار مي شود.مسئله حجاب امروز اهميت بسيار بالايي در جامعه دارد چرا که دين اسلام، دين فضيلت و جامعه محور است و برعکس فرهنگ غرب که فردگراست، زندگي اجتماعي را ترويج مي دهد لذا در اين سبک زندگي اسلامي جايگاه زنان، مانند مردان به خوبي تبيين و تعريف شده و در ميان آنها حجاب مصونيتي در برابر گوهر وجودي و اصالت بانوان تلقي مي‌شود. واقعه مسجد گوهرشاد مشهد در تير سال 1314 هجري خورشيدي، يکي از برگه‌هاي ننگين تاريخ در دوره رضاخان است. در اين سال مردم به حجاب‌زدايي زنان در مسجد گوهرشاد اعتراض کردند و در حمله وحشيانه رضاخان به اين مسجد صدها نفر از مردم بي گناه به خاک و خون کشيده شدند. 21 تيرماه به عنوان «روز عفاف و حجاب» و 19 تا 25 تيرماه به منظور پاسداشت انديشه شهداي مسير عفاف و حجاب و پاکدامني به عنوان «هفته عفاف و حجاب» نامگذاري شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان